Ocieplenie stropu. Mineralny system ociepleń z wełną lamelową

2012-09-20 18:17
quick-mix-parking-system-ociepleń-LOBATHERM-G-BS
Autor: quick-mix Sp. z o.o.

Docieplenie stropów – podobnie jak systemy ociepleń ścian – poprawia bilans energetyczny budynku.

System ociepleń stropów Lobatherm G BS firmy Quick-mix jest przeznaczony do termoizolacji stropów garaży i parkingów podziemnych, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej czy centrach handlowych. Pozwala zmniejszyć ucieczkę ciepła nawet o 20%.

W skład systemu ocieplenia stropu wchodzą:

  • - SKS – zaprawa klejowa do mocowania wełny lamelowej metodą pełnopowierzchniową. Nadaje się do nanoszenia ręcznego oraz maszynowego. Jest mrozo- i wodoodporna;
  • - termoizolacja – wełna lamelowa o grubości 60-150 mm, z fazowanymi krawędziami;
  • - GBS – natryskowy tynk polimerowo-mineralny (typu „baranek” 1,5 mm) do wykonywania struktur dekoracyjno-ochronnych. Przeznaczony do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.


Etapy ocieplenia stropu w systemie Lobatherm G BS:

  • - przygotowanie podłoża, - mocowanie wełny lamelowej (w tym systemie ociepleń nie ma warstwy zbrojącej czy potrzeby kołkowania izolacji termicznej),
  • - aplikacja tynku polimerowo-mineralnego metodą natryskową za pomocą agregatu tynkarskiego z długą lancą oraz wyposażonego w pistolet z dyszą o średnicy 6 mm.

Przed naniesieniem tynku strop trzeba podzielić na obszary robocze, które będą jednorazowo pokrywane tynkiem. Podczas nanoszenia ważne jest zachowanie 30-50-centymetrowego odstępu miedzy dyszą pistoletu a tynkowaną powierzchnią oraz utrzymanie odpowiedniego kąta nachylenia dyszy (optymalny to 90°), a także równomierne natryskiwanie zaprawy tynkarskiej ruchami kolistymi oraz zachowanie właściwej grubości warstwy tynku. W trakcie wiązania tynku należy zabezpieczyć jego powierzchnię przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz przed zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

System ociepleń stropów zgodnie z normą PN-EN 13501-1:2008 został zakwalifikowany w klasie reakcji na ogień A1 – jest niepalny, niekapiący i nieodpadający pod wpływem ognia oraz nie pozwala na rozprzestrzenianie się ognia wewnątrz budynku. Poprawia też izolacyjność akustyczną budynku, co potwierdza odpowiednie badanie współczynnika pochłaniania dźwięku przeprowadzone przez ITB. Ponadto system Lobatherm G BS jest zgodny z Aprobatą Techniczną ITB AT-15-7549/2012.

Ceny elementów systemu ociepleń:

  • - zaprawa do mocowania termoizolacji – 37,80 zł/25 kg;
  • - tynk – 88 zł/30 kg.
quick-mix-system-ociepleń-LOBATHERM-G-BS-przekroj
Autor: quick-mix Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej