Ocieplenia: Wełny Isover Gullfiber

2007-05-31 19:13

Ventilam Alu - izolacja przeciwkondensacyjna i Uni-Mata - izolacja termiczna i akustyczna o szerokości 600 mm.

W 2002 r. firma SAINT-GOBAIN ISOVER POLSKA wypuściła na rynek dwa nowe produkty: Ventilam Alu - izolację przeciwkondensacyjną i Uni-Mata - izolacja cieplna i akustyczna o szerokości 600 mm.

Izolacja Ventilam Alu

To mata służąca głównie do izolowania instalacji wentylacyjnych. Mata wykonana jest z wełny szklanej jednostronie pokrytej zbrojoną folią aluminiową. Matę charakteryzuje prostopadły układ włókien w stosunku do powłoki z folii. Możliwe jest zamówienia tej izolacji z powłoką wykonaną z papieru impregnowanego (Ventilam). Produkt oferowany jest w różnych wymiarach: długość od 2500 do 10000 mm, szerokość 1200 mm, grubość od 20 do 100 mm. Maksymalna temperatura stosowania wyrobu wynosi tmax = 250oC (na wewnętrznej powierzchni izolacji) i tmax = 80oC (na zewnętrznej powierzchni izolacji). Współczynnik przewodzenia ciepła λ w zależności od średniej temperatury izolacji wynosi: np. przy tśr = 50oC - λ = 0,05; przy tśr =150oC - λ = 0,08 W/mK. Izolacja ta nie powoduje korozji stali węglowej (zawartość siarki poniżej 0,05 % wag.), a także stali stopowej (kwasoodpornej). Mata przeznaczona jest głównie do zastosowania w branży wentylacyjnej jako zewnętrzna izolacja przeciwkondensacyjna, termiczna i akustyczna okrągłych i prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Można ją też stosować jako izolację wszelkich powierzchni cylindrycznych (rurociągi, zbiorniki, cysterny, podgrzewacze wody i wymienniki ciepła) oraz powierzchni płaskich (np. zbiorniki prostopadłościenne). Producent poleca ją również jako ochronę instalacji wodnych (rurociągów oraz elementów tych instalacji, tj.: hydrantów, zbiorników, zaworów, itp.) przed zamarzaniem.

Izolacja Uni-Mata

Mata z wełny mineralnej otrzymywanej z włókien szklanych. Produkt ten w swych parametrach technicznych nie odbiega od Uni-Maty dostępnej do tej pory na rynku. Współczynnik przewodzenia ciepła w temperaturze 10oC wynosi λ ≤ 0,039 W/mK, a maksymalna temperatura użytkowa wynosi 200oC. Zasadniczą cechą odróżniającą tę matę od produktu dostępnego do tej pory na rynku jest jej mniejsza szerokość wynosząca 600 mm.( do tej pory minimalnie 1200 mm).
Przeznaczona jest do izolacji cieplnej i akustycznej:
- dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
- stropodachów dwudzielnych,
- podłóg i stropów pomiędzy legarami,
- drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych


 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej