Materiały izolacyjne Rockwool w Filharmonii Szczecińskiej

2015-05-27 12:53
Filharmonia Szczecińska
Autor: Simon Menges, źródło Filharmonia Szczecińska Budynek Filharmonii Szczecińskiej

Strzeliste połacie dachowe i biała elewacja ze szklanych przesłon z możliwością iluminacji to elementy wyróżniające śmiały i oryginalny projekt Filharmonii Szczecińskiej. Filharmonia Szczecińska im. M. Karłowicza, autorstwa studia architektonicznego Barozzi Veiga z Barcelony, ma ambicje stać się symbolem miasta, ikoną architektury, a także techniki. Swój udział w inwestycji ma m.in. firma Rockwool, której wykorzystano prawie 10 000 m² materiałów izolacyjnych. 

Filharmonia Szczecińska z VENTI MAX

W obiekcie szczecińskiej filharmonii zastosowano 9000 m² izolacji termicznej VENTI MAX - płyt z wełny skalnej. To niepalne ocieplenie przystosowane jest do ścian z elewacją wykończoną panelami (np. z blacha, sidingu, desek), jak również z kamienia, szkła, ścian o konstrukcji szkieletowej, ścian osłonowych, ścian trójwarstwowych, ścian działowych oraz trójwarstwowych ścian fundamentowych.

Dane techniczne:

Współczynnik przewodzenia ciepła: λD = 0,034 W/mK
Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób

izolacja rockwool
Autor: Rockwool Płyty izolacyjne Venti Max

System izolacji TERMOROCK - 1000 mb

To otulina z wełny skalnej pokryta płaszczem z folii PCV z samoprzylepną zakładką, wchodząca w skład systemu TERMOROCK. System do izolacji rur łączący właściwości termiczne wełny skalnej z estetycznym wykończeniem powierzchni folią PVC. Komponenty systemu:

  • otulina TERMOROCK z wełny skalnej pokryta płaszczem z folii PVC, wykorzystywana na odcinki proste instalacji,
  • gotowe osłony kolan z folii PVC - wypełnienie kolan wykonuje się z elastycznej otuliny FLEXOROCK,
  • taśmy PVC.

System TERMOROCK przeznaczony jest do izolowania, a jednocześnie estetycznego wykończenia instalacji grzewczych, sanitarnych oraz węzłów cieplnych. Płaszcz z folii PVC umożliwia czyszczenie instalacji zaizolowanych tym systemem.

Podstawowe dane techniczne:

Klasa reakcji na ogień: EL wyrób
Gęstość nominalna: 83 kg/m³
Maksymalna temperatura stosowania: ≤ 400°C
Standardowa długość: 1000 mm
Zawartość całkowita siarki: ≤ 0,4 %

otulina termorock
Autor: Rockwool System izolacji TERMOROCK

ALU LAMELLA MAT

W Filharmonii Szczecińskiej zastosowano ponad 500 m² tego produktu. ALU LAMELLA MAT to niskotemperaturowe maty z wełny skalnej z jednostronną okładziną z foli aluminiowej. Maty izolacyjne wyróżnia prostopadłe ułożenie włókien do okładziny, dzięki czemu są mocne i sprężyste oraz stabilne wymiarowo - nie zmieniają w trakcie eksploatacji grubości na zagięciach i narożnikach.
Maty izolacyjne przeznaczone są do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o różnych typach przekroju, jak również do izolacji niskotemperaturowych rurociągów, niewielkich zbiorników, powierzchni owalnych itp.

Podstawowe informacje techniczne:
Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób 
Gęstość objetościowa: 37 kg/m³
Maksymalna temperatura stosowania: ≤ 250°C

maty ze skalnej wełny mineralnej
Autor: Rockwool Maty izolacyjne ALU LAMELLA MAT
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej