Łączniki termoizolacyjne Isokorb KXT do połączeń konstrukcji żelbetowych

2016-11-17 9:02
Łącznik termoizolacyjny Isokorb KXT
Autor: Schöck Łącznik termoizolacyjny Isokorb KXT

Firma Schöck opracowała łączniki termoizolacyjne Isokorb KXT do połączeń konstrukcji żelbetowych. Nowe łączniki termoizolacyjne polecane są zwłaszcza do izolacji termicznej balkonów.

Izolacja balkonu

Łączniki termoizolacyjne Isokorb typu KXT zostały wprowadzone z myślą o zaostrzających warunkach technicznych od 2017, a następnie 2021 roku, dotycząych energooszczędności budynków. Łączniki polecane są do izolacji termicznej balkonów. Ich termoizolacyjność polepszono o 30% w porównaniu do poprzednich modeli łączników. Ponadto łączniki wyróżnia lepsza izolacyjność akustyczna - skuteczniej chronią przed dźwiękami uderzeniowymi. Produkt uzyskał certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Budowa łącznika

W produkcie zwiększono grubość izolacji (z 80 mm do 120 mm). Schöck Isokorb typ KXT wyposażony jest również w moduł HTE, czyli łożysko oporowe z bardzo wytrzymałego betonu zbrojonego z mikrowłóknami stalowymi. Łącznik sprawdzi się w łączeniu balkonów z przesunięciem lub bez, loggi, balkonów narożnych oraz tarasów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej