Katalog rozwiązań akustycznych

2014-08-26 17:33
Katalog DAFA
Autor: Stowarzyszenie DAFA

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA i powołana przez nie Grupa Merytoryczna AKUSTYKA opracowała autorski "DAFA A 1.01. Katalog rozwiązań akustycznych". Katalog określa zasady korzystania z danych w nim zawartych przy projektowaniu budynków pod kątem właściwości dźwiękoizolacyjnych i dźwiękochłonnych w celu spełnienia wymagań akustycznych obowiązujących w Polsce.

Katalog ma być przydatny architektom, projektantom oraz wykonawcom przy projektowaniu nowych i modernizowaniu lub remoncie już istniejących budynków, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów budownictwa ogólnego, budynków administracyjnych i przemysłowych. Publikacja zawiera kilkadziesiąt rozwiązań lekkiej obudowy (konstrukcje ścienne i przekrycia dachowe) wiodących producentów. Zostały one przebadane w europejskich akredytowanych laboratoriach pod względem izolacyjności akustycznej, jak również pochłaniania dźwięku. W katalogu zostały także umieszczone zestawienia tabelaryczne oraz karty katalogowe z właściwościami dźwiękoizolacyjnymi i dźwiękochłonnymi konstrukcji ściennych i dachowych. 

Stowarzyszenie DAFA działa na rzecz ujednolicenia i podniesienia standardów wykonawczych i produkcyjno dostawczych oraz rozwoju wiedzy o technologiach i funkcjonowaniu dachów płaskich i fasad. Zrzesza ponad 70 firm o profilu wykonawczym oraz producentów. Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami (IFBS, IFD, FLL), ma również własnych ekspertów, dzięki czemu DAFA opracowuje i wydaje wytyczne projektowo–wykonawcze dla dachów płaskich i fasad. Więcej informacji www.dafa.com.pl >>

Katalog DAFA
Autor: Stowarzyszenie DAFA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej