Jaki wpływ na materiały budowlane ma wilgoć? Webinar z ekspertem MIWO - zobacz FILM

2018-11-07 11:09
Wełna mineralna
Autor: Getty Images

Zawilgocone materiały budowlane tracą swoje właściwości izolacyjne. Wzrasta współczynnik przewodzenia ciepła materiałów budowlanych, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku. Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? Zapraszamy na kolejny webinar z ekspertem MIWO - Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Webinarium poprowadził Adam Buszko, ekspert Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Czym jest wilgoć i jakie są mechanizmy jej występowania? Jakie szkody może wywołać wilgoć? Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? W końcu jak wełna mineralna reaguje na wilgoć?

Ponadto Adam Buszko przedstawił badania niezależnego instytutu VTT - Centrum Badań Technicznych z Finlandii na temat właściwości wilgotnościowych wełny mineralnej. Badano, czy wełna absorbuje wilgoć z powietrza, jak zachowuje się para wodna w izolacjach z wełną mineralną, czy jest niezbędna bariera paroizolacyjna oraz czy izolacja z wełny traci swoje właściwości. Warto sprawdzić, co mówią niezależne badania. 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej