Jaki wpływ na materiały budowlane ma wilgoć? Webinar z ekspertem MIWO - zobacz FILM

2018-11-07 11:09
Wełna mineralna
Autor: Getty Images

Zawilgocone materiały budowlane tracą swoje właściwości izolacyjne. Wzrasta współczynnik przewodzenia ciepła materiałów budowlanych, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku. Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? Zapraszamy na kolejny webinar z ekspertem MIWO - Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Webinarium poprowadził Adam Buszko, ekspert Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej.

Czym jest wilgoć i jakie są mechanizmy jej występowania? Jakie szkody może wywołać wilgoć? Jak powinna wyglądać kontrola wilgotności w budynku, a także czym jest wilgoć z punktu widzenia izolacji? W końcu jak wełna mineralna reaguje na wilgoć?

Ponadto Adam Buszko przedstawił badania niezależnego instytutu VTT - Centrum Badań Technicznych z Finlandii na temat właściwości wilgotnościowych wełny mineralnej. Badano, czy wełna absorbuje wilgoć z powietrza, jak zachowuje się para wodna w izolacjach z wełną mineralną, czy jest niezbędna bariera paroizolacyjna oraz czy izolacja z wełny traci swoje właściwości. Warto sprawdzić, co mówią niezależne badania. 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej