Izolacje techniczne w świetle Warunków Technicznych. Jak je interpretować?

2018-05-29 11:10
Izolacja techniczna - kanał wentylacyjny
Autor: MIWO Izolacja kanału wentylacyjnego

Do producentów materiałów izolacyjnych wpływają liczne prośby o interpretację niektórych zapisów Warunków Technicznych. Wątpliwości związane z doborem izolacji technicznych widać też na branżowych forach internetowych. Okazuje się bowiem, że Warunki Techniczne nie precyzują jasno wytycznych dotyczących izolacji technicznych.

Warunki Techniczne definiują właściwości izolacji technicznych, m.in. ich grubości. Zapisy te są często niejednoznaczne, czasem niebezpośrednio odnoszą się do Polskiej Normy, co niestety wpływa na ich różną interpretację. Dlatego podczas projektowania izolacji technicznych może pojawić się wiele problemów z doborem parametrów izolacji technicznych.

Wątpliwości wyjaśniał Michał Nękanowicz - ekspert Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej MIWO na kolejnym już webinarium. Na pytania uczestników webinaru na czacie odpowiadał Robert Kotwas, również ekspert MIWO.

Jak interpretować zapisy Warunków Technicznych odnośnie izolacji technicznych? Obejrzyj zapis spotkania online z ekspertami Stowarzyszenia MIWO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej