Izolacje ISOVER

2007-05-31 17:34

Saint-Gobain Isover Polska, producent materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej szklanej i skalnej, wprowadził na rynek dwa produkty Super-Matę i Super-Płytę. Wyroby cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz dobrymi parametrami użytkowymi.

Super-Mata jest lekka i sprężysta a zarazem
wykazuje odpowiednią sztywność zarówno w dachu skośnym o dowolnym nachyleniu jak i przegrodach pionowych. Montowana na lekki wcisk i nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań i zabezpieczeń.

Wyrób produkowany jest w nowoczesnej technologii Thermistar T. Nowy standard izolacji, wyróżnia się parametrami cieplnymi w izolacji dachów skośnych, dobrą sprężystością i delikatnością włókna. Technologia ta umożliwia również zwiększenie kompresji produktów w opakowaniu i uzyskiwanie wydajności z rolki równej 700%, co efektywnie wpłynie na obniżenie kosztów transportu i magazynowania produktów.

Matę można stosować jako izolację cieplną i akustyczną:

- dachów skośnych - pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
- podłóg i stropów pomiędzy legarami,

Dane techniczne
Temperatura użytkowa 200oC
Klasyfikacja ogniowa produkt niepalny
Aprobata techniczna AT-15-3522/2001
Atest higieniczny PHZ HK:/B/2486/04/2000


Firma przedstawiła również produkt służący do aplikacji fasad wentylowanych -płytę Super-Płyta (dostępną na specjalne życzenie klienta) o współczynniku przewodzenia ciepła lambda - 0,031 W/mK. Produkt ,dzięki bardzo dobrym właściwościom cieplnym, pozwala na ograniczenie grubości izolacji termicznej i zmniejszenie obciążenia elementów mocujących płytę. Wymiary Super-Płyty umożliwiają wygodny i szybki montaż oraz ograniczenie występowania liniowych mostków termicznych na połączeniach  płyt. Warstwa welonu szklanego na zewnętrznej powierzchni Super-Płyty podnosi właściwości hydrofobowe materiału izolacyjnego oraz pełni rolę wiatroizolacji.

Dane techniczne
Wymiary 1200x1600 mm lub większe na zamówienie>
Grubość od 40 mm do 150 mm
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda  0,031 w/mK
Rodzaj osnowy czarny welon szklany
Klasyfikacja ogniowa produkt niepalny


1. wymiary: 1200x600 mm lub większe na zamówienie
2. grubość - od 40 mm do 150 mm
3. współczynnik przewodzenia ciepła lambda - 0,031 W/mK
4. Osnowa - czarny welon szklany,
5. Klasyfikacja ogniowa: produkt niepalny

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej