Izolacje ISOVER

2007-05-31 17:34

Saint-Gobain Isover Polska, producent materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej szklanej i skalnej, wprowadził na rynek dwa produkty Super-Matę i Super-Płytę. Wyroby cechują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz dobrymi parametrami użytkowymi.

Super-Mata jest lekka i sprężysta a zarazem
wykazuje odpowiednią sztywność zarówno w dachu skośnym o dowolnym nachyleniu jak i przegrodach pionowych. Montowana na lekki wcisk i nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań i zabezpieczeń.

Wyrób produkowany jest w nowoczesnej technologii Thermistar T. Nowy standard izolacji, wyróżnia się parametrami cieplnymi w izolacji dachów skośnych, dobrą sprężystością i delikatnością włókna. Technologia ta umożliwia również zwiększenie kompresji produktów w opakowaniu i uzyskiwanie wydajności z rolki równej 700%, co efektywnie wpłynie na obniżenie kosztów transportu i magazynowania produktów.

Matę można stosować jako izolację cieplną i akustyczną:

- dachów skośnych - pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
- podłóg i stropów pomiędzy legarami,

Dane techniczne
Temperatura użytkowa 200oC
Klasyfikacja ogniowa produkt niepalny
Aprobata techniczna AT-15-3522/2001
Atest higieniczny PHZ HK:/B/2486/04/2000


Firma przedstawiła również produkt służący do aplikacji fasad wentylowanych -płytę Super-Płyta (dostępną na specjalne życzenie klienta) o współczynniku przewodzenia ciepła lambda - 0,031 W/mK. Produkt ,dzięki bardzo dobrym właściwościom cieplnym, pozwala na ograniczenie grubości izolacji termicznej i zmniejszenie obciążenia elementów mocujących płytę. Wymiary Super-Płyty umożliwiają wygodny i szybki montaż oraz ograniczenie występowania liniowych mostków termicznych na połączeniach  płyt. Warstwa welonu szklanego na zewnętrznej powierzchni Super-Płyty podnosi właściwości hydrofobowe materiału izolacyjnego oraz pełni rolę wiatroizolacji.

Dane techniczne
Wymiary 1200x1600 mm lub większe na zamówienie>
Grubość od 40 mm do 150 mm
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda  0,031 w/mK
Rodzaj osnowy czarny welon szklany
Klasyfikacja ogniowa produkt niepalny


1. wymiary: 1200x600 mm lub większe na zamówienie
2. grubość - od 40 mm do 150 mm
3. współczynnik przewodzenia ciepła lambda - 0,031 W/mK
4. Osnowa - czarny welon szklany,
5. Klasyfikacja ogniowa: produkt niepalny

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej