Izolacja: więcej wełny w jednej rolce

2007-05-31 18:20

700% materiału izolacyjnego w jednej rolce to wydajność nowych opakowań wełny szklanej ISOVER Gullfiber, jakie trafiły na polski rynek w sierpniu 2002 r. Tak wysoka wydajność jest wynikiem zastosowania przez producenta technologii prekompresji wełny szklanej, uzyskiwanej dzięki jej sprężaniu przed zapakowaniem.

Stosując kompresję wełny szklanej i pakowanie systemem uzyskujemy wiele korzyści. Najważniejsze to ekonomiczny i wygodny transport - 1 m3 skompresowanej wełny Isover odpowiada 7 m3 wełny nieskompresowanej czy wbudowanej. MPS pozwala także na najbardziej efektywne wykorzystanie powierzchni koniecznej do składowania materiału izolacyjnego w magazynie lub na placu budowy. Ponadto, dzięki szczelnej folii, MPS może być składowany "pod chmurką".

Rolki zawierające siedmiokrotnie więcej materiału izolacyjnego niż tradycyjne opakowania są lekkie i poręczne. Kompresja wełny szklanej przekłada się również na wydajność izolacji z jednej rolki - 1 MPS zawiera ponad 460 m2 o grubości 50 mm izolacji i wystarcza do ocieplenia całego dachu domu jednorodzinnego. Oznacza to, że w 1 rolce wełny szklanej Isover jest 700% materiału izolacyjnego w porównaniu z opakowaniami nieskompresowanymi.

Dzięki lekkości i sprężystości produktów materiał izolacyjny w rolce jest maksymalnie skompresowany natychmiast przy rozpakowywaniu rozpręża się i wraca do deklarowanej grubości oraz objętości.
Technologia prekompresji to wstępny proces ściskania wełny szklanej podczas zwijania w rolki. Polega ona na usunięciu powietrza spomiędzy włókien wełny i przygotowaniu do jej właściwej kompresji w rolowarce. Dopiero te dwa procesy: prekompresja i kompresja w pozwalają na uzyskanie 700% wydajności z jednej rolki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej