Izolacja akustyczna. Wykorzystanie wełny drzewnej

2012-11-14 15:13
wełna drzewna heradesign
Autor: Knauf Insulation Płyty z wełny drzewnej Heradesign można stosować jako sufity podwieszane i panele ścienne.

Płyty Heradesign to wełna drzewna wiązana magnezytem. Jako izolacja akustyczna płyty łączą w sobie absorbcję dźwięku, ekologię i design.

Płyty z wełny drzewnej  jako izolacja akustyczna w sufitach podwieszanych i okładzinach ściennych mają wartość absorbcji dźwięku do αw =1. Klasyfikacja ogniowa spełnia wymagania normy EN 13501-1 dla klasy B s1, d0. Po zamontowaniu płyt Heradesign może wystąpić skurcz na poziomie ±1 mm, co oznacza że spoiny pomiędzy płytami będą niezauważalne.

Płyty dostępne są w kolorze białym, beżowym, kolorach z systemów RAL, NCS, BS lub StoColor. Wymiary standardowe płyt Heradesign to 600x600 mm, 625x625 mm, 1200x600 mm, 1250x625 mm. Inne wymiary dostępne na zamówienie.  Producent zapewnia wszystkie elementy niezbędne do montażu. Montaż płyt może być również wykonany za pomocą śrub do łat drewnianych;  do profili CD. Płyty Heradesign można zamontować jako sufit podwieszany z widocznymi lub ukrytymi profilami T.

Płyty z wełny drzewnej mogą być stosowane w pomieszczeniach o wilgotności do 90% - magnezyt zabezpiecza komórki drewna przed rozwojem grzybów. Dodatkowo ponieważ magnezyt jest spoiwem higroskopijnym, płyty Heradesign mogą regulować wilgotność w pomieszczeniu.

Produkt ma 15 lat gwarancji. Płyty Heradesign w 100% podlegają recyklingowi. Do produkcji płyt Heradesign używane jest drewno z austriackich lasów objętych zrównoważoną gospodarką leśną (certyfikat PEFC).

Heradesign jest częścią Knauf Insulation.

wełna drzewna heradesign
Autor: © planplus gmbh, Knauf Insulation Specyficzna powierzchnia płyt Heradesign to źródło inspiracji dla architektów wnętrz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej