ISOVER opracował hybrydowy system ocieplenia budynków

2017-03-21 11:57
izolacja fasady wentylowanej ISOVER
Autor: ISOVER Hybrydowy system ocieplenia budynków - warstwa wełny mineralnej szklanej plus warstwa wełny skalnej na fasadzie wentylowanej

Specjaliści marki ISOVER opracowali hybrydowe rozwiązanie izolacji fasad wentylowanych. Polega ono na wykorzystaniu najlepszych właściwości dwóch materiałów termoizolacyjnych: wełny mineralnej szklanej i wełny skalnej.

Lepsze parametry izolacyjne, obniżenia kosztów termoizolacji budynku, usprawniony montaż materiału izolacyjnego, eliminacja błędów wykonawczych to zalety hybrydowego systemu ocieplenia fasad wentylowanych marki ISOVER, bazującego na wełnie mineralnej szklanej i skalnej.

Dwuwarstwowy system ocieplenia

Pierwszą warstwą systemu ocieplenia jest wełna mineralna szklana, która zapewnia szczelność izolacji cieplnej, eliminuje jakiekolwiek mostki termiczne na fasadzie wentylowanej. Drugą warstwą jest wełna mineralna Polterm Max Plus grubości 5 cm. Dzięki temu, że jest ona zamontowana na wełnie mineralnej szklanej daje wykonawcy możliwość zastosowania technologii montażu, do której jest przyzwyczajony, pracując na twardych materiałach izolacyjnych.

Szklana wełna mineralna, wykazująca dużą elastyczność, umożliwia dokładnie izolować ścianę w miejscach występowania konsol. Wystarczy wykonać nacięcie w miejscu przebicia przez konsolę, co jest dodatkowo ułatwione z uwagi na możliwość ugięcia się materiału.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej