Folia jako izolacja refleksyjna

2009-06-03 15:14
Nowa generacja izolacji refleksyjnych
Autor: Onduline Materiały Budowlane Sp. zo.o. Onduterm to prosty, szybki montaż, niewymagający specjalistycznych narzędzi

Izolacja refleksyjna pełni funkcję ekranu odbijającego energię cieplną, dzięki czemu zabezpiecza przed utratą ciepła zimą i przegrzaniem latem.

Firma Onduline Materiały Budowlane wprowadziła na rynek wielowarstwową izolację termorefleksyjną Onduterm, która chroni budynek przed utratą ciepła. Podstawą działania folii termoizolacyjnych jest odbijanie promieniowania cieplnego od ekranu pokrytego powłoką niskoemisyjną.
Produkt dostępny jest w postaci rulonów (powierzchnia rolki – 15 m²). Niewielka objętość mat usprawnia transport i znacznie obniża jego koszty.

Zastosowanie

Promieniowanie podczerwone stanowi 90% całkowitego nośnika energii cieplnej w budynkach w lecie i 75% - w zimie. Onduterm odbija od swojej powierzchni do 92% promieniowania cieplnego i jest w stanie wchłonąć jedynie 1% energii cieplnej.

Folia może być stosowana jako:

  • samodzielna izolacja termiczna, łącznie ze szczelinami powietrznymi znajdującymi się z obu stron izolacji refleksyjnej,
  • dodatkowy czynnik wpływający na poprawę warunków cieplnych w połączeniu z istniejącym ociepleniem,
  • paroizolacja lub wiatroizolacja.

Właściwości

Maty Onduterm łatwo dopasowują się do układanej powierzchni, są antyalergiczne, odporne na wilgoć i kondensację pary wodnej. Ich układanie nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi, a czas potrzebny do zamocowania materiału jest krótszy niż tradycyjnej izolacji. Można łączyć je z tradycyjnymi materiałami do izolacji termoicznej. W miejscach i pomieszczeniach trudnych (np. z uwagi na wysokość krokwi lub konstrukcję więżby dachowej) taki układ pozwala na uzyskanie optymalnej powierzchni użytkowej adaptowanych pomieszczeń poddasza oraz prawidłowych parametrów izolacyjności termicznej wokół okien.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej