FASROCK G – izolacja stropów garaży

2016-04-06 10:03
płyty izoacyjne FASROCK G
Autor: Rockwool Płyty izolacyjne FASROCK G - paleta

FASROCK G to lamelowe płyty izolacyjne z wełny skalnej, przeznaczone do izolacji stropów nad garażami, piwnicami, parkingami itp. Produkt firmy Rockwool spełnia wymagania w zakresie izolacji termicznej, akustycznej oraz bezpieczeństwa pożarowego.

Właściwości płyt izolacyjnych Rockwool FASROCK G

Płyty izolacyjne FASROCK G wyróżnia współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,037 W/mK, mniej zfazowane, estetyczniejsze krawędzie oraz poręczny format 100 x 20 cm, optymalizujący zużycie. Płyty izolacyjne pokryte są jednostronnie preparatem gruntującym, co umożliwia szybsze i łatwiejsze wykończenie powierzchni. Płyty z wełny skalnej odznaczają się klasą reakcji na ogień A1.

Sposób pakowania płyt

Płyty izolacyjne z wełny skalnej pakowane są na paletach. Poszczególne płyty nie są dodatkowo pokrywane folią, co zmniejsza ilość odpadów. Narożniki płyt są specjalnie zabiezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu i na budowie.

Montaż płyt izolacyjnych

Płyty mocuje się do powierzchni betonowych za pomocą zaprawy klejącej, bez użycia dodatkowych łączników mechanicznych. Płyty przyklejamy mijankowo, metodą „grzebieniową” w dwóch etapach. W pierwszym przeszpachlowujemy zaprawę klejącą płyty gładką stroną pacy, a w drugim zaprawę klejącą nanosimy i rozprowadzamy pacą zębatą równomiernie na całej powierzchni płyty. Należy pamiętać, że ścięte krawędzie płyt będą widoczne, dlatego ich ułożenie powinno być przemyślane. W standardowych warunkach już po dwóch dniach od montażu płyt można ropocząć prace wykończeniowe.

izolacja stropu garażu
Autor: Rockwool Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej stropu oddzielającego pomieszczenie ogrzewane od nieogrzewanego, ograniczamy straty ciepła przez podłogę do poniższych pomieszczeń
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej