ETIXX Fasada λ 31 - płyty izolacyjne z kompozytem grafitu

2017-06-28 14:03
Płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31
Autor: Knauf Płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31

W laboratoriach marki Knauf Therm opracowano nową grafitową płytę izolacyjnę ETIXX Fasada λ 31. Płyty izolacyjne formowane są na etapie produkcji w prasie, co daje dodatkowe korzyści.

Współczynnik przewodzenia ciepła płyt izolacyjnch ETIXX

Opracowany przez Knauf Therm wsad surowcowy z domieszką kompozytu grafitu i gęstość 13,5 kg/m³ sprawiają, że płyty izolacyjne EPS ETIXX osiągają współczynnik przewodzenia ciepła λD na poziomie 0,031 W/mK. Ta wartość współczynnika przewodzenia ciepła daje możliwość ich stosowania w budownictwie pasywnym oraz pozwala na zastosowanie cieńszych płyt izolacyjnych dla uzyskania optymalnej efektywności energetycznej budynku oraz zachowanie estetycznego wyglądu fasady. Płyty izolacyjne mają grubość: 150, 200 lub 300 mm.

Szczelne, stabilne ocieplenie budynku

Żłobienia na powierzchni płyt izolacyjnych poprawiają stabilność wymiarową materiału. Płyty izolacyjne. o idealnie prostych krawędziach i równej powuerzchni, nie ulegają odkształceniom pod wpływem promieni UV, co daje pewność, że warstwa ocieplenia zawsze szczelnie przylega do muru i wyklucza mostki termoczne. System pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność wszystkich warstw. Zarówno na wierzchu, jak i spodzie płyty ETIXX naniesiono oznaczenia pełniące funkcję instrukcji montażu. Okręgi z krzyżującymi się liniami wskazują dokładnie miejsca kołkowania, zaś od strony montowanej do muru dokładnie wskazano miejsca nanoszenia kleju. Dodatkowo na krawędzi płyty umieszczono czytelną informację o kierunku montażu, co wyklucza ewentualne pomyłki podczas przyklejania płyt.

Układ warstw ocieplenia w systemie Knauf Therm
Autor: Knauf Układ warstw ocieplenia w systemie Knauf Therm z zastosowaniem nowej płyty ETIXX
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej