ETIXX Fasada λ 31 - płyty izolacyjne z kompozytem grafitu

2017-06-28 14:03
Płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31
Autor: Knauf Płyta izolacyjna ETIXX Fasada λ 31

W laboratoriach marki Knauf Therm opracowano nową grafitową płytę izolacyjnę ETIXX Fasada λ 31. Płyty izolacyjne formowane są na etapie produkcji w prasie, co daje dodatkowe korzyści.

Współczynnik przewodzenia ciepła płyt izolacyjnch ETIXX

Opracowany przez Knauf Therm wsad surowcowy z domieszką kompozytu grafitu i gęstość 13,5 kg/m³ sprawiają, że płyty izolacyjne EPS ETIXX osiągają współczynnik przewodzenia ciepła λD na poziomie 0,031 W/mK. Ta wartość współczynnika przewodzenia ciepła daje możliwość ich stosowania w budownictwie pasywnym oraz pozwala na zastosowanie cieńszych płyt izolacyjnych dla uzyskania optymalnej efektywności energetycznej budynku oraz zachowanie estetycznego wyglądu fasady. Płyty izolacyjne mają grubość: 150, 200 lub 300 mm.

Szczelne, stabilne ocieplenie budynku

Żłobienia na powierzchni płyt izolacyjnych poprawiają stabilność wymiarową materiału. Płyty izolacyjne. o idealnie prostych krawędziach i równej powuerzchni, nie ulegają odkształceniom pod wpływem promieni UV, co daje pewność, że warstwa ocieplenia zawsze szczelnie przylega do muru i wyklucza mostki termoczne. System pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność wszystkich warstw. Zarówno na wierzchu, jak i spodzie płyty ETIXX naniesiono oznaczenia pełniące funkcję instrukcji montażu. Okręgi z krzyżującymi się liniami wskazują dokładnie miejsca kołkowania, zaś od strony montowanej do muru dokładnie wskazano miejsca nanoszenia kleju. Dodatkowo na krawędzi płyty umieszczono czytelną informację o kierunku montażu, co wyklucza ewentualne pomyłki podczas przyklejania płyt.

Układ warstw ocieplenia w systemie Knauf Therm
Autor: Knauf Układ warstw ocieplenia w systemie Knauf Therm z zastosowaniem nowej płyty ETIXX
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej