Ciepło i cicho, czyli styropian HYDRO SWISSPOR i FONO SWISSPOR

2007-05-29 18:28

Styropian Hydro Swisspor (EPS) na niższych kondygnacjach stanowi termoizolację miejsc, gdzie podłoga styka się z gruntem, stosowany jest również do izolacji stropów nad nie ogrzewanymi pomieszczeniami. Na kondygnacjach wyższych Fono Swisspor (EPS) spełnia rolę izolacji akustycznej tłumiącej dźwięki uderzeniowe.

Ocieplanie styropianem

Płyty styropianowe stosowane są w obiektach budownictwa mieszkaniowego (wielo- i jednorodzinnego) ogólnego oraz użyteczności publicznej, zarówno nowych jak i modernizowanych. 

Izolacja:  Płyty HYDRO EPS 200 P

Płyty HYDRO EPS 200 P są materiałem izolacyjnym przeznaczonym, między innymi do izolacji cieplnej fundamentów. Ich wysoka wytrzymałość mechaniczna zapewnia długą żywotność, a niska nasiąkliwość (poniżej 1%) sprawia, że mogą być stosowane w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą bez pogorszenia się ich właściwości izolacyjnych, dzięki czemu pełni również funkcję izolacji cieplnej.

Stosowany jest jako:

  • izolacja tarasów i podłóg (przed przemarzaniem i obciążeniami mechanicznymi)
  • termoizolacja ścian zewnętrznych piwnic, zabezpiecza przed wilgocią i utratą ciepła
  • termoizolacja w technologii "dachu odwróconego", uszczelnia dach chroniąc go przed wilgocią, wysoką temperaturą i obciążeniami mechanicznymi
  • izolacja w budownictwie drogowym jako warstwa zabezpieczająca przed przemarzaniem

 

 Właściwości

 Wartości deklarowane

 Współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10°C (W/mK)

 0,035

 Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym (kPa)

 200

 Nasiąkliwość wodą po 28 dniach przy całkowitym zanurzeniu [%]

 <1%

 Klasa rekacji na ogień

 E

 

Izolacja:  Płyty FONO EPS T

Płyty FONO EPS T wytłumiają dźwięki przenoszone przez stropy między piętrowe. Przy doborze materiału izolacyjnego tłumiącego dźwięki uderzeniowe bardzo ważne jest zastosowanie takiego, który ma jak najmniejszą ściśliwość. Do głównych cech fizycznych decydujących o właściwościach akustycznych płyt elastycznych FONO należą: ciężar objętościowy, sprężystość, sztywność dynamiczna warstwy materiału, porowatość, oporność na przepływy powietrza, tłumienie wewnętrzne w materiale. Styropian przeznaczony jest do wykonywania izolacji akustycznej stropów w technologii podłogi pływającej, w celu tłumienia dźwięków uderzeniowych. Stosuje się go zarówno na stropach bez ogrzewania podłogowego, jak i z zamontowanym ogrzewaniem podłogi.

 Właściwości

 Wartości deklarowane

 Współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10°C (W/mK)

 0,044

 Obciążenie warstwy wyrównawczej (kPa)

 5,0

 Wskaźnik poprawy izolacji akustycznej [db]

 30,0

 Klasa rekacji na ogień

 E

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej