Ciepło i cicho, czyli styropian HYDRO SWISSPOR i FONO SWISSPOR

2007-05-29 18:28

Styropian Hydro Swisspor (EPS) na niższych kondygnacjach stanowi termoizolację miejsc, gdzie podłoga styka się z gruntem, stosowany jest również do izolacji stropów nad nie ogrzewanymi pomieszczeniami. Na kondygnacjach wyższych Fono Swisspor (EPS) spełnia rolę izolacji akustycznej tłumiącej dźwięki uderzeniowe.

Ocieplanie styropianem

Płyty styropianowe stosowane są w obiektach budownictwa mieszkaniowego (wielo- i jednorodzinnego) ogólnego oraz użyteczności publicznej, zarówno nowych jak i modernizowanych. 

Izolacja:  Płyty HYDRO EPS 200 P

Płyty HYDRO EPS 200 P są materiałem izolacyjnym przeznaczonym, między innymi do izolacji cieplnej fundamentów. Ich wysoka wytrzymałość mechaniczna zapewnia długą żywotność, a niska nasiąkliwość (poniżej 1%) sprawia, że mogą być stosowane w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą bez pogorszenia się ich właściwości izolacyjnych, dzięki czemu pełni również funkcję izolacji cieplnej.

Stosowany jest jako:

  • izolacja tarasów i podłóg (przed przemarzaniem i obciążeniami mechanicznymi)
  • termoizolacja ścian zewnętrznych piwnic, zabezpiecza przed wilgocią i utratą ciepła
  • termoizolacja w technologii "dachu odwróconego", uszczelnia dach chroniąc go przed wilgocią, wysoką temperaturą i obciążeniami mechanicznymi
  • izolacja w budownictwie drogowym jako warstwa zabezpieczająca przed przemarzaniem

 

 Właściwości

 Wartości deklarowane

 Współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10°C (W/mK)

 0,035

 Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym (kPa)

 200

 Nasiąkliwość wodą po 28 dniach przy całkowitym zanurzeniu [%]

 <1%

 Klasa rekacji na ogień

 E

 

Izolacja:  Płyty FONO EPS T

Płyty FONO EPS T wytłumiają dźwięki przenoszone przez stropy między piętrowe. Przy doborze materiału izolacyjnego tłumiącego dźwięki uderzeniowe bardzo ważne jest zastosowanie takiego, który ma jak najmniejszą ściśliwość. Do głównych cech fizycznych decydujących o właściwościach akustycznych płyt elastycznych FONO należą: ciężar objętościowy, sprężystość, sztywność dynamiczna warstwy materiału, porowatość, oporność na przepływy powietrza, tłumienie wewnętrzne w materiale. Styropian przeznaczony jest do wykonywania izolacji akustycznej stropów w technologii podłogi pływającej, w celu tłumienia dźwięków uderzeniowych. Stosuje się go zarówno na stropach bez ogrzewania podłogowego, jak i z zamontowanym ogrzewaniem podłogi.

 Właściwości

 Wartości deklarowane

 Współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10°C (W/mK)

 0,044

 Obciążenie warstwy wyrównawczej (kPa)

 5,0

 Wskaźnik poprawy izolacji akustycznej [db]

 30,0

 Klasa rekacji na ogień

 E

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej