Armaflex ACE Plus - izolacja techniczna o właściwościach przeciwpożarowych

2015-10-14 13:31
izolacja techniczna Armaflex ACE Plus Armacell
Autor: Armacell Izolacja techniczna Armaflex ACE Plus zapewnia ochronę przeciwpożarową różnego typu instalacji, a tym samym budynków

Armaflex ACE Plus to elastyczna otulina instalacyjna, która oprócz właściwości izolacyjnych, wpływających na poprawę wydajności systemów chłodniczych czy grzewczych, pełni funkcję zabezpieczenia przeciwpożarowego. Nowa izolacja techniczna jest produktem firmy Armacell.

Budowa i właściwości materiału izolacyjnego

Izolacja techniczna Armaflex ACE Plus wykonana jest z pianki elastomerycznej na bazie kauczuku syntetycznego. Miejsca styku zostały pokryte warstwą samoprzylepną wykonaną z modyfikowanego akrylu, wzmocnionego siatką z włókna szklanego i folią polietylenową.
Materiał izolacyjny odznacza się korzystnymi współczynnikami przewodzenia ciepła (λ na poziomie 0,035 W/(m*K) ) oraz oporu dyfuzyjnego pary wodnej, stanowiąc skuteczną izolacyjność termiczną oraz ochronę przed kondensacją pary wodnej.

Zabezpieczenie przeciwpożarowe

Izolacja techniczna to materiał nierozprzestrzeniający ognia, który jest jednocześnie samogasnący i niekapiący, z klasą reakcji na ogień BL-s3,d0 (otuliny) i B-s3,d0 (role oraz taśmy) wg europejskiej normy EN 13501-1. Oznacza to, że materiał spełnia wymagania nierozprzestrzeniania ognia (NRO), zapobiegając rozgorzeniu pożaru.

Zastosowanie izolacji Armaflex ACE Plus

Izolacja techniczna Armaflex ACE Plus sprawdza się w technice grzewczej oraz sanitarnej. To materiał sprawdzający się w izolacji kanałów wentylacyjnych, klimatyzacji czy chłodnictwie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej