Akustyczny sufit podwieszany - nowe rozwiązanie zaprojektowane przez architektów

2017-10-18 11:55
sufit podwieszany akustyczny Ecophon
Autor: Ecophon Sufit podwieszany Ecophon Focus™ Ez daje ciekawy efekt wizualny, a jednocześnie zapewnia właściwą akustykę i zrozumienie mowy w pomieszczeniu

Sufit podwieszany Ecophon Focus Ez to nowy, opatentowany system, który daje możliwość zaprojektowania ciekawego wizualnie sufitu. Przede wszystkim jednak ten sufit podwieszany sprawdza się w pomieszczeniach, w kórych wymagana jest dobra akustyka i zrozumiałość mowy.

Nowy wygląd sufitu podwieszanego

Akustyczny sufit podwieszany Focus Ez ma częściowo ukrytą konstrukcję oraz ukośne krawędzie płyt, które tworzą oryginalny wzór na suficie. Na system sufitu podwieszanego składają się płyty Ecophon Focus™ Ez oraz konstrukcja nośna Connect™ o przybliżonej wadze 5 kg/m². Wymiary każdej płyty sufitowej to 60x60 cm i grubość 4 cm (każdą z nich można w razie potrzeby łatwo zdemontować). Rdzeń płyty wykonany jest z wełny szklanej 3. generacji wysokiej gęstości. Powierzchnia licowa jest pokryta powłoką Akutex™ FT (nowoczesna powłoka dostępna w 16 kolorach), powierzchnię tylną zabezpieczono welonem szklanym. Krawędzie są malowane.

Konstrukcja Connect™

Connect™ jest kompleksową ofertą konstrukcji, profili i akcesoriów zapewniających optymalne rozwiązania sufitów podwieszanych. System konstrukcji jest łatwy w montażu, wyróżnia się dobrą nośnością.

Pomysł na tak wyglądający sufit zrodził się w trakcie konkursu dla architektów, poświęconemu właśnie projektowaniu sufitu podwieszanego. Wbudowana, widoczna konstrukcja nośna oraz ukośnie ścięte krawędzie dają duże możliwości aranżacyjne - wystarczy zmienić kierunek ułożenia płyt sufitowych, aby sufit wyglądał zupełnie inaczej.

sufit podwieszany  Focus
Autor: Ecophon Nowy sufit podwieszany Ecophon Focus™ Ez
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej