Aktywna paroizolacja ROCKTECT Intello Climate Plus

2016-10-04 15:53
izolacja poddasza
Autor: Rockwool System izolacyjny ROCKTECT

Rockwool opracował paroizolację, która zmienia swoje parametry wraz ze zmieniającymi się warunkami wilgotnościowymi na poddaszu użytkowym, regulując tym samym wilgotność w pomieszczeniach. To paroizolacja ROCKTECT Intello Climate Plus, wchodząca w skład systemu izolacyjnego ROCKTECT.

System izolacyjny ROCKTECT z aktywną paroizolacją ROCKTECT Intello Climate Plus przeznaczony jest m.in. do zabudowy poddaszy użytkowych. Aktywna paroizolacja pozwala na swobodne przedostawanie się pary wodnej do pomieszczenia, pozostawiając konstrukcję dachu suchą, bądź też blokuje jej przepływ, w zależności od panujących na zewnątrz warunków cieplno-wilgotnościowych.

Dane techniczne:
Opór dyfuzyjny – Sd = 7,5 ± 0,25 m – zgodnie z PN-EN 1931:2002; 0,25 m/Sd/25 m – zgodnie z PN-EN ISO 12572: 2004
Maksymalna siła rozciągająca - wzdłuż 350 N/5 cm; w poprzek 290 N/5 cm
Odporność na rozrywanie - wzdłuż 200 N, w poprzek 200 N
Wydłużenie - wzdłuż 15%, w poprzek 15%.

ROCKTECT to rozwiązanie systemowe, w którego skład, oprócz paroizolacji, wchodzi jeszcze:

  • folia ROCKTECT Intello Climate Plus o współczynniku Sd (równoważną dyfuzyjnie grubością powietrza) na poziomie od 0,25 do 25 m. Optymalnie reguluje przepływ wilgoci przez przegrodę. Wytrzymałość na rozrywanie wynosi 200 N, wytrzymałość na rozciąganie 350 N (wzdłuż)/290 N (poprzecznie)/5 cm. Folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i trwała,
  • taśma ROCKTECT Twinline do klejenia arkuszy paroizolacji oraz do uszczelniania miejsc, przez które przechodzą instalacje xczy eklementy konstrukcyjne,
  • masa klejąco-uszczelniająca ROCKTECT Multikit, przeznaczona do uszczelniania połączeń paroizolacji z ścianą lub stropem.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej