Od bram też jest wymagany profesjonalizm

2010-01-26 9:52
Od bram też jest wymagany profesjonalizm
Autor: Normstahl

Hale przemysłowe, magazyny, warsztaty oraz wiele innych tego typu budynków potrzebuje bram stworzonych z myślą o specyficznych warunkach, w jakich będą wykorzystywane. By sprostać długotrwałej i intensywnej eksploatacji, brama przemysłowa musi charakteryzować się dużą wytrzymałością oraz niezawodnością całej konstrukcji. Wymagania te sprawiają, że bramy tego typu tylko pozornie przypominają modele montowane w zwykłych garażach.

Konstruktorzy firmy Normstahl od podstaw zaprojektowali bramę przystosowaną do pracy w warunkach przemysłowych. W efekcie powstały dwie rodziny bram – ISO/542 oraz VARIO/242. Oba modele cechuje wysoka jakość wykonania, wytrzymałość, ale i nowoczesna stylistyka. Ich działanie opiera się na  zasadzie konstrukcji segmentowej, otwieranej do góry. Dzięki temu przestrzeń zarówno przed, jak i za bramą pozostaje cały czas wolna, co znacznie usprawnia przebieg pracy oraz minimalizuje niebezpieczeństwo przypadkowych uszkodzeń sprzętu. Dodatkowo, bramy dostępne są praktycznie w każdym możliwym wymiarze, co pozwala zastosować je zarówno w starym, jak i nowym budynku.
W zależności od konkretnych wymagań oraz preferencji, producent oferuje bramy zarówno o jednolitej powierzchni, które zapewniają podwyższony poziom izolacji cieplnej, aż po modele niemal całkowicie przeszklone, pozwalające na swobodny dostęp światła słonecznego. 
Osobom, dla których najważniejszym czynnikiem jest energooszczędność montowanej bramy, polecany jest model ISO/542. W tym przypadku płaszcz bramy został wykonany z izolowanych paneli stalowych o grubości blachy 0,4 mm (grubość panelu 42 mm), wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, przez co brama charakteryzuje się nie tylko dobrą izolacyjnością termiczną, ale również wysoką sztywnością. Obustronne pokrycie jej poliestrową powłoką wykończeniową nadaje jej bardzo dobre właściwości antykrozyjne.
W przypadku m.in. warsztatów czy hal produkcyjnych, gdzie najważniejsze jest prawidłowe oświetlenie miejsca pracy, zdecydowanie lepiej sprawdzi się model VARIO/242. Akrylowe przeszklenia pozwalają na doświetlenie wnętrza światłem słonecznym. Co więcej, ciekawy wygląd oraz bogactwo wariantów tych bram pozwalają traktować je jako ciekawy element architektoniczny. Dzięki temu modelowi nawet budynek przemysłowy może nabrać wyjątkowego charakteru.
Obie rodziny bram dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych. Oprócz pięciu standardowych kolorów oraz trzech w preferencyjnej cenie, istnieje możliwość polakierowania ich powierzchni na niemal wszystkie kolory dostępne w paletach RAL i NCS. Daje to nieograniczone możliwości doboru bramy do indywidualnego charakteru budynku.

Wszystkie bramy producenta charakteryzuje wysoki stopień bezpieczeństwa w każdej fazie działania. Nad zdrowiem użytkowników czuwa szereg zabezpieczeń zmniejszających do minimum ryzyko urazów, wynikających zarówno z awarii bramy, jak i ludzkiej nieuwagi. Konstruktorzy pomyśleli o wszystkich możliwych scenariuszach mogących wystąpić podczas eksploatacji bramy, nawet tak wysoce nieprawdopodobnych jak pęknięcie linki czy zerwanie się sprężyny. Bramy wyposażone zostały między innymi w system zabezpieczający przed przytrzaśnięciem palców czy włożeniem ręki z boku.
Wzięto również pod uwagę wygodę użytkowników bram, którzy w czasie jednego dnia często muszą otwierać i zamykać je nawet kilkanaście razy. Mimo, że standardowo bramy te wyposażone są w ręczny system otwierania wykorzystujący linkę lub kołowrót łańcuchowy, istnieje możliwość zaopatrzenia ich w wysoce wydajne silniki zapewniające maksymalny komfort pracy. Wyposażone w niemal bezobsługową przekładnię, opcjonalny tryb szybkobieżny oraz z możliwością szybkiego odblokowania w celu ręcznej obsługi, szybko zdobędą aprobatę osób obsługujących bramę. Dodatkowo, dzięki możliwości rozszerzenia napędu o światła ostrzegawcze , zespół fotokomórek czy  listwę krawędziową, bramy przemysłowe są nie tylko wygodne i łatwe w użyciu ale również bezpieczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej