Brama szybkorolowana HSR z bezdotykową techniką rolowania

2008-12-02 2:59
Brama szybkorolowana Hörmann HSR z bezdotykową techniką rolowania
Autor: brak danych

W ostatnim czasie obserwuje się stały wzrost wymagań stawianych bramom przemysłowym zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc szybkobieżne zamknięcia do hal, które gwarantują sprawny przepływ materiału, ograniczenie emisji hałasu, strat energii oraz niepożądanego przeciągu.

Bramy do hal produkcyjnych i magazynowych nie postrzega się obecnie wyłącznie jako systemu zamknięć, lecz w coraz większym stopniu zaczynają one odgrywać rolę elementów architektonicznych kształtujących "corporate design", czyli stylizowany wizerunek nowoczesnego przedsiębiorstwa. Tak więc wyższe są również wymagania odnośnie wyglądu bramy.

Firma Hörmann oferuje bramę szybkorolowaną HSR. Konstrukcja bramy oparta jest na aluminium. Brama przystosowana jest do długotrwałego użytkowania. Otwiera się ze średnią prędkością ok. 1,2 m/sek. Maksymalna prędkość otwierania może wynosić nawet ok. 2,0 m/sek. Zamykanie bramy odbywa się z prędkością ok. 0,5 m/sek.
Kolejną zaletą bramy HSR jest odporna na zużycie płyta o całkowicie gładkiej powierzchni, wykonana z ocieplanych profili aluminiowych, eloksalowanych zgodnie z DIN 17611.
Dzięki zastosowaniu nowej, bezdotykowej techniki rolowania skutecznie wyeliminowano stykanie się segmentów bramy.
Technika ta bazuje na nowej konstrukcji łańcucha, w którym specjalny kształt ogniw powoduje powstanie odstępu między zwojami płyty bramy. Dzięki temu unika się powstania śladów tarcia na pancerzu bramy i w ten sposób - nawet przy częstych cyklach uruchamiania - chroni powierzchnię bramy, Powierzchnia może być pokryta warstwą farby proszkowej, w jednym z 200 kolorów palety RAL.
Trwałe elastyczne elementy amortyzacyjne, umiejscowione na ogniwach łańcucha i rolkach bieżnych z tworzywa sztucznego, zapewniają szczególnie cichy bieg bramy. Poszczególne segmenty bramy przykręcono do łańcucha, tak aby w razie uszkodzenia można je było wymienić łatwo i szybko, bez ponoszenia dużych kosztów.
Aby zwiększyć szczelność bramy w obszarze nadproża, zastosowano aktywny system rolujący, który dzięki możliwości przesuwania się w przód i w tył, prowadzi płytę bramy zawsze precyzyjnie w pionie i dodatkowo przyczynia się do oszczędnego, cichego i energooszczędnego biegu bramy.
Dużą szczelność bramy gwarantują uszczelnienia przy posadzce oraz po bokach bramy, a także trwale elastyczne profile z EPDM, schowane między poszczególnymi segmentami płyty bramy.
Zarówno płyta bramy, napęd, jak i podpora z systemem rolującym są wstępnie zmontowane i dostarczane jako jednostka gotowa do montażu. Napęd elektryczny stanowi silnik na prąd trójfazowy (1,1 KW), wyposażony w zabezpieczenie przed opadnięciem bramy atestowane przez TÜV, elektroniczny wyłącznik krańcowy oraz sterowanie z przetwornicą częstotliwości, które zapewnia kontrolowane przyspieszenie i hamowanie, a tym samym długotrwałe użytkowanie bramy.
Bramę wyposażono ponadto w jedyny w swoim rodzaju mechanizm obciążnikowy, który w górnym położeniu krańcowym działa jako wspomaganie hamowania i rozruchu bramy oraz wspiera wyrównanie sprężyn.
Sprężynowe wyrównanie ciężaru umożliwia szybkie otwarcie awaryjne bramy w razie braku prądu i odciąża często używany napęd. Oba mechanizmy schowano pod samonośnymi elementami bocznymi pełniącymi równocześnie rolę prowadnicy.
Nowe bramy szybkorolowane HSR są dostarczane w szerokościach od 1.000 do 4.500 mm i wysokościach od 2.000 do 5.000 mm. Inne wymiary bram dostępne na życzenie klienta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej