Zobacz film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi!

2023-11-17 19:00
Tunel średnicowy Łódź
Autor: Soletanche Polska Tunel średnicowy Łódź - iniekcja kompensacyjna

Dzięki Soletanche Polska, na własne oczy możemy przekonać się, jak wygląda praca geotechników przy wsparciu drążenia tunelu średnicowego w Łodzi. Firma wyprodukowała film dokumentalny z realizacji wzmocnienia podłoża pod łódzkimi kamienicami. Dzięki niemu, widz ma unikalną możliwość zostać częścią zespołu i spojrzeć na prace firmy geotechnicznej z pozycji wewnętrznego obserwatora.

Zobacz film o budowie tunelu średnicowego w Łodzi!

Film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi, a dokładnie z realizacji wzmocnienia podłoża pod łódzkimi kamienicami przez Soletanche Polska, przedpremierowo został wyświetlony na XIII Kongresie Kolejowym (15.11, II sesja, godz. 15.00). Natomiast premiera filmu odbyła się 17 listopada 2023 roku, o godz. 19.00, na kanałach własnych Soletanche Polska.

Oglądając film dowiemy się, jak zespół Soletanche Polska realizuje iniekcję kompensacyjną. To technologia umożliwiająca wzmocnienie podłoża pod kamienicami w trakcie drążenia tunelu przez tarcze TBM Katarzyna.

Technologia ta pozwala na zniwelowanie osiadań budynku w czasie prowadzonych prac podziemnych przy użyciu tarczy TBM. Ekipa realizująca prace musi trzymać "rękę na pulsie" 24 na dobę, a na wszelkie zdarzenia reagować natychmiast.

Na temat swoich doświadczeń w realizacji projektów z ramienia Soletanche Polska i pasji do geotechniki, opowie Wojciech Walczak, Project Manager. Film jest mieszanką wspomnień z okresu dzieciństwa, które przywiodły głównego bohatera na jego zawodową ścieżkę oraz obserwacją jednego dnia pracy z okresu realizacji technologii pod nazwą iniekcja kompensacyjna (ang. compensation grouting).

Po pokazie przedpremierowym filmu na XIII Kongresie Kolejowym (15.11, II sesja, godz. 15.00) obyło się też spotkanie z głównym bohaterem oraz osobami z pionu wykonawczo–inwestorskiego.

W dyskusji wzięli udział:

  • Wojciech Walczak - Project Manager, Soletanche Polska;
  • Piotr Bruss, Dyrektor Regionu Zachodniego, PKP Polskie Linie Kolejowe SA;
  • Hubert Tomczak, Dyrektor Zarządzający Soletanche Polska;
  • Piotr Kamiński, Dyrektor Kontraktu, PBDiM.
Film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi
Autor: materiały prasowe Od lewej: Wojciech Walczak, Project Manager Soletanche Polska; Piotr Bruss, Dyrektor Regionu Zachodniego PKP Polskie Linie Kolejowe SA; Hubert Tomczak, Dyrektor Zarządzający Soletanche Polska; Piotr Kamiński, Dyrektor Kontraktu PBDiM
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej