Zobacz film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi!

2023-11-17 19:00
Tunel średnicowy Łódź
Autor: Soletanche Polska Tunel średnicowy Łódź - iniekcja kompensacyjna

Dzięki Soletanche Polska, na własne oczy możemy przekonać się, jak wygląda praca geotechników przy wsparciu drążenia tunelu średnicowego w Łodzi. Firma wyprodukowała film dokumentalny z realizacji wzmocnienia podłoża pod łódzkimi kamienicami. Dzięki niemu, widz ma unikalną możliwość zostać częścią zespołu i spojrzeć na prace firmy geotechnicznej z pozycji wewnętrznego obserwatora.

Zobacz film o budowie tunelu średnicowego w Łodzi!

Film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi, a dokładnie z realizacji wzmocnienia podłoża pod łódzkimi kamienicami przez Soletanche Polska, przedpremierowo został wyświetlony na XIII Kongresie Kolejowym (15.11, II sesja, godz. 15.00). Natomiast premiera filmu odbyła się 17 listopada 2023 roku, o godz. 19.00, na kanałach własnych Soletanche Polska.

Oglądając film dowiemy się, jak zespół Soletanche Polska realizuje iniekcję kompensacyjną. To technologia umożliwiająca wzmocnienie podłoża pod kamienicami w trakcie drążenia tunelu przez tarcze TBM Katarzyna.

Technologia ta pozwala na zniwelowanie osiadań budynku w czasie prowadzonych prac podziemnych przy użyciu tarczy TBM. Ekipa realizująca prace musi trzymać "rękę na pulsie" 24 na dobę, a na wszelkie zdarzenia reagować natychmiast.

Na temat swoich doświadczeń w realizacji projektów z ramienia Soletanche Polska i pasji do geotechniki, opowie Wojciech Walczak, Project Manager. Film jest mieszanką wspomnień z okresu dzieciństwa, które przywiodły głównego bohatera na jego zawodową ścieżkę oraz obserwacją jednego dnia pracy z okresu realizacji technologii pod nazwą iniekcja kompensacyjna (ang. compensation grouting).

Po pokazie przedpremierowym filmu na XIII Kongresie Kolejowym (15.11, II sesja, godz. 15.00) obyło się też spotkanie z głównym bohaterem oraz osobami z pionu wykonawczo–inwestorskiego.

W dyskusji wzięli udział:

  • Wojciech Walczak - Project Manager, Soletanche Polska;
  • Piotr Bruss, Dyrektor Regionu Zachodniego, PKP Polskie Linie Kolejowe SA;
  • Hubert Tomczak, Dyrektor Zarządzający Soletanche Polska;
  • Piotr Kamiński, Dyrektor Kontraktu, PBDiM.
Film dokumentalny o budowie tunelu średnicowego w Łodzi
Autor: materiały prasowe Od lewej: Wojciech Walczak, Project Manager Soletanche Polska; Piotr Bruss, Dyrektor Regionu Zachodniego PKP Polskie Linie Kolejowe SA; Hubert Tomczak, Dyrektor Zarządzający Soletanche Polska; Piotr Kamiński, Dyrektor Kontraktu PBDiM
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej