Zakończenie budowy PGE Arena. Kolejny stadion na EURO 2012 gotowy

2011-07-22 17:05
PGE Arena Gdańsk
Autor: Urząd Miejski w Gdańsku PGE Arena Gdańsk. Po obiekcie w Poznaniu był to drugi stadion gotowy na EURO 2012. Podczas Mistrzostw Europy na stadionie PGE Arena zostaną rozegrane trzy mecze grupowe oraz ćwierćfinał

PGE Arena, stadion na EURO 2012, został oficjalnie dopuszczony do użytkowania. W dniu 19 lipca 2011 roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozytywną decyzję po tym, jak Państwowa Straż Pożarna nie wniosła sprzeciwu po kontroli przeciwpożarowej na stadionie w Gdańsku i uznała, że obiekt może być oddany do użytku. Oznacza to oficjalne zakończenie budowy PGE Arena. Po obiekcie w Poznaniu będzie to drugi stadion gotowy na EURO 2012.

PGE Arena, stadion na EURO 2012 - galeria zdjęć

PGE Arena - zakończenie budowy

PGE Arena, stadion na EURO 2012, został oficjalnie dopuszczony do użytkowania. W dniu 19 lipca 2011 roku odbyło się uroczyste przekazanie pozwolenia na użytkowanie stadionu na ręce Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozytywną decyzję po tym jak w dn. 18 lipca 2011 r. Państwowa Straż Pożarna nie wniosła sprzeciwu po kontroli przeciwpożarowej na stadionie w Gdańsku i uznała, że obiekt może być oddany do użytku. Oznacza to oficjalne zakończenie budowy PGE Arena.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego by marzenia gdańszczan o nowoczesnym stadionie i organizacji EURO 2012 roku mogły się urzeczywistnić.
–  Jestem dumny z naszego stadionu – powiedział Paweł Adamowicz. – Teraz każdy gdańszczanin będzie mógł się o wyjątkowości tego projektu osobiście przekonać, jestem przekonany, że PGE Arena zachwyci wszystkich, również tych, którzy powątpiewali w nasz sukces – dodał prezydent Gdańska.

Stadion na EURO 2012: PGE Arena

Stadion w Gdańsku zaprojektowało biuro Rhode-Kellermann-Wawrowsky. Generalnym wykonawcą obiektu było konsorcjum firm: Hydrobudowa Polska - Alpine.

PGE Arena pomieści 42 tysiące widzów. Na stadionie swoje mecze rozgrywać będzie Lechia Gdańsk.

Podczas EURO 2012 na stadionie PGE Arena zostaną rozegrane trzy mecze grupowe oraz ćwierćfinał.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej