Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

2007-09-04 16:37
muzeum
Autor: brak danych

W Szczecinie powstanie ponadregionalne centrum kultury technicznej. Miasto uzyskało dofinansowanie na projekt Zajezdni Sztuki w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie powstanie w 2010 roku, w nieczynnej zajezdni tramwajowej. Jest to instytucja kultury, nastawiona na aktywne propagowanie dziejów i osiągnięć światowej techniki i cywilizacji, jej lokalnego zastosowania oraz konfrontowanie tego ze stanem obecnym.

Celem ogólnym projektu jest wykreowanie turystyki kulturowej, trwała ochrona dóbr oraz upowszechnienie podstawowych wartości historii w zakresie techniki i komunikacji. Inicjatorami przedsięwzięcia są Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej, Wdział Kultury i Zespół ds. rewitalizacji Urzędu Miasta oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie. Projektantami obiektu są pracownie Redan Biuro Projektowo Inżynierskie sp. z o.o. oraz Pracownia Konstrukcyjna BAYER PROJEKT.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej