Więcej kultury - Filharmonia Kaszubska

2010-01-11 15:32
rys.nr 2 b widok sali koncertowej 03.jpg
Autor: brak danych

Firma Eiffage Budownictwo Mitex podpisała umowę na realizację obiektu Filharmonia Kaszubska - Regionalne Centrum Kultury w Wejherowie. Nowe Centrum Kultury zostanie wybudowane u zbiegu ulic Sobieskiego i Dworcowej.

Nowe Centrum Kultury zostanie wybudowane u zbiegu ulic Sobieskiego i Dworcowej, w miejscu gdzie obecnie mieści się stary budynek Wejherowskiego Centrum Kultury.
W planowanym wielofunkcyjnym obiekcie o powierzchni 6500 m2 oraz kubaturze 53 000 m3 znajdą się dwa podstawowe moduły. W pierwszym powstanie nowoczesna sala na prawie 400 osób o funkcji koncertowej, kinowej, teatralnej, widowiskowej i audytoryjnej.
W drugim module zaplanowano Dom Kultury, w którym będą pracownie, sala konferencyjna na 100 osób, galeria, pomieszczenia oraz zaplecze techniczne. Obiekt posiadać będzie trzy kondygnacje nadziemne oraz dodatkową jedną – czwartą kondygnację techniczną i jedną kondygnację podziemną.

Galeria Filharmonii Kaszubskiej - projekt budynku z zewnątrz:

Filharmonia Kaszubska
Autor: Eiffage Budownictwo Mitex

Wartość umowy wynosi ok. 48 mln PLN brutto. Prace na budowie potrwają do czerwca 2012 roku. Inwestorem jest Gmina Miasto Wejherowo. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

Galeria Filharmonii Kaszubskiej - projekt budynku wewnątrz (sale koncertowe i wystawiennicze - galeria):

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej