W Czyżynach powstanie inkubator technologiczny

2007-05-21 15:31
Techniczny inkubator
Autor: brak danych

Projekt budowy i wyposażenia inkubatora technlogicznego w Krakowie - Czyżynach wkroczył w kolejną fazę. W drodze przetargu wyłoniono pracownię architektoniczną, która zaprojektuje budynek. Budowa rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Krakowski Park Technologiczny, spółka zarządzająca specjalną strefą ekonomiczną w Krakowie realizuje obecnie projekt budowy inkubatora technologicznego. Powstanie on terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Krakowie - Czyżynach. Będzie siedzibą dla firm z branży zaawansowanych technologii. Warta ponad 15 mln zł inwestycja będzie w 87,5 proc. zrefundowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

W ramach przedsięwzięcia powstanie budynek biurowy liczący 4 tys. mkw. Celem utworzenia inkubatora technologicznego jest wsparcie rozwoju nowotworzonych i młodych firm w sektorze zaawansowanych technologii, przede wszystkim w obszarze informatyki, telekomunikacji i inżynierii. Głównymi najemcami inkubatora będą małe i średnie przedsiębiorstwa oraz mikroprzedsiębiorstwa tworzone i prowadzone przez absolwentów, doktorantów i pracowników naukowych krakowskich szkół wyższych.

KPT będzie wspierał przedsiębiorców. Po pierwsze udostępni najemcom powierzchnię biurową inkubatora na atrakcyjnych warunkach cenowych. Poza tym oferowane będą usługi sekretarskie, doradztwo w zakresie transferu technologii, doradztwo prawne i patentowe oraz doradztwo księgowo-finansowe połączone z informacją o możliwościach finansowania innowacyjnych projektów technologicznych.

KPT ma już wszystkie niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia budowy. Prawdopodobnie ruszy ona wiosną 2007 roku, a zakończy w pierwszym kwartale 2008 roku. W drodze przetargu wybrano już pracownię architektoniczną, która zaprojektuje obiekt - jest nią ns MoonStudio. Natomiast wykonawca obiektu zostanie wyłoniony w najbliższym czasie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej