Trwa wymiana murawy na Stadionie Narodowym

2012-05-17 16:45
Wymiana murawy na Stadionie Narodowym
Autor: NCS Nowa murawa została przywieziona z Holandii. Wymiana potrwa trzy dni

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa wymiana murawy. Chociaż trawiasta nawierzchnia została położona zaledwie 3 miesiące temu, na zlecenie UEFA wymieniana jest na nową. Po zdjęciu "stara" murawa ozdobi otoczenie Narodowego.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie, od 15 maja trwa wymiana murawy. Zgodnie z wytycznymi UEFA murawa dla treningów i meczów podczas mistrzostw EURO 2012, musi mieć długość 23 milimetrów, a obecna tych wymagań nie spełnia. Ponadto, boisko powinno tworzyć 18 pasów równoległych licząc do linii końcowej o szerokości ok. 6 metrów.

Przeczytaj również: Ukraina na EURO - galeria zdjęć Stadionu Olimpijskiego w Kijowie

Stadion Narodowy na EURO 2012 z nową murawą

Na obecnej murawie zostały rozegrane trzy mecze, w tym spotkanie towarzyskie Polska-Portugalia, które odbyło się podczas inauguracji obiektu. Przypomnijmy, że murawa na Narodowym została położona w lutym 2012 roku, podczas dużych mrozów. Wówczas NCS uznało, że rozwijanie trawiastej nawierzchni w minusowej temperaturze, nie wpłynie na jej jakość. Stało się jednak inaczej.

Nowa murawa została przywieziona z Holandii w 28 tirach-chłodniach. Kładziona darń ma grubość 4 cm i zostanie zwinięta w 625 rolek. Łącznie będzie ważyć 616 ton. Operacja ma potrwać trzy dni. Tydzień po rozłożeniu trawa będzie nawadniana i naświetlana specjalnymi lampami, by lepiej się ukorzeniła. Po zdjęciu stara nawierzchnia zostanie wykorzystana w otoczeniu stadionu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej