Toruńska uczelnia ma nowy gmach

2007-05-21 13:37
Wydział Matematyki i Informatyki
Autor: Centrum Promocji i Informacji UMK

Nowy budynek Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Chopina został uroczyście otwarty. Gmach wyposażono w najbardziej nowoczesny sprzęt.

Oficjalne oddanie do użytku nastąpiło w 534. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Budowa obiektu rozpoczęła się we wrześniu 2005 roku, natomiast zakończyła się w grudniu 2006 roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 15,8 mln zł. Przedsięwzięcie w większości zostało sfinansowane z środków unijnych przyznanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z budżetu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W nowym gmachu o łącznej powierzchni 5817 mkw. znalazła się sala wykładowa na 350 miejsc, kompleks 10 specjalizowanych laboratoriów, sala konferencyjna dla Regionalnego Studium Edukacji Informatycznej z zapleczem techniczno-administracyjnym oraz 40 pokoi przeznaczonych dla pracowników Wydziału i Studium wraz z zapleczem technicznym. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - zamontowano podjazdy, windy, przystosowano także laboratoria.

Projekt budynku powstał w toruńskim Biurze Projektów Architektury, natomiast jego wykonaniem, pracami budowlanymi i instalacyjnymi zajęło się konsorcjum Marbud, Kabet i Novapol.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej