Toruńska uczelnia ma nowy gmach

2007-05-21 13:37
Wydział Matematyki i Informatyki
Autor: Centrum Promocji i Informacji UMK

Nowy budynek Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przy ul. Chopina został uroczyście otwarty. Gmach wyposażono w najbardziej nowoczesny sprzęt.

Oficjalne oddanie do użytku nastąpiło w 534. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Budowa obiektu rozpoczęła się we wrześniu 2005 roku, natomiast zakończyła się w grudniu 2006 roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 15,8 mln zł. Przedsięwzięcie w większości zostało sfinansowane z środków unijnych przyznanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z budżetu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W nowym gmachu o łącznej powierzchni 5817 mkw. znalazła się sala wykładowa na 350 miejsc, kompleks 10 specjalizowanych laboratoriów, sala konferencyjna dla Regionalnego Studium Edukacji Informatycznej z zapleczem techniczno-administracyjnym oraz 40 pokoi przeznaczonych dla pracowników Wydziału i Studium wraz z zapleczem technicznym. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - zamontowano podjazdy, windy, przystosowano także laboratoria.

Projekt budynku powstał w toruńskim Biurze Projektów Architektury, natomiast jego wykonaniem, pracami budowlanymi i instalacyjnymi zajęło się konsorcjum Marbud, Kabet i Novapol.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej