Szczecin przebuduje Bulwar Elbląski

2010-07-26 9:58
Bulwar Elbląski, Szczecin
Autor: UM Szczecin Bulwar Elbląski, Szczecin

Projekt przebudowy Bulwaru Elbląskiego zakłada naprawę uszkodzonego nabrzeża, które w chwili obecnej wyłączone jest z eksploatacji i niedostępne dla mieszkańców miasta i turystów.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Energopol Szczecin. Koniec prac zaplanowany został na 30 września 2011 r.

Przebudowane nabrzeże będzie miało charakter nabrzeża postojowego z bezpośrednim dostępem do drogi, co wpłynie na ożywienie tego obszaru miasta. Bulwar Elbląski w Szczecinie zostanie przebudowany w ramach realizacji programu „Promenada z widokiem na Odrę”. Cały projekt „Promenada z widokiem na Odrę - Przebudowa Szczecińskich bulwarów” zakłada kompleksową przebudowę zagospodarowania trzech bulwarów, które w wyniku realizacji przedsięwzięcia zostaną przystosowane do uprawiania turystyki wodnej, uzupełniając braki miejsc do postoju jednostek sportowych i turystycznych oraz statków białej floty. Ponadto projekt zakłada przebudowę nabrzeża wraz z budową nowej infrastruktury niezbędnej do obsługi jednostek pływających.

Koszt realizacji całego projektu to ponad 44 mln złotych, z czego 22 mln zł pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Wkrótce zostaną ogłoszone postępowania przetargowe na przebudowę dwóch kolejnych bulwarów Piastowskiego i Gdyńskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej