Strefy rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim

2009-08-18 16:27
Boisko wielofunkcyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim
Autor: UM Ostrowiec Świetokrzyski

W ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, gmina Ostrowiec Świętokrzyski realizuje projekt "Otwarte strefy rekreacji gwarancją zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży miasta Ostrowiec Świętokrzyski".

Projekt składa się z etapu inwestycyjnego, w ramach którego powstaną cztery boiska wielofunkcyjne wyposażone w różnorodny sprzęt sportowy oraz nieinwestycyjnego, polegającego na organizacji zajęć i zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. Wykonawcą części inwestycyjnej projektu są firmy: Moris – Sport sp. z o.o. z Warszawy, która wybuduje boiska przy PSP Nr 5, PSP Nr 7,  PG Nr 3  oraz Unipol sp. z o.o. ze Szczecina, która zrealizuje boisko przy PSP Nr 3. Łączny koszt budowy boisk wynosi 1 621,9 tys. zł, a termin realizacji upływa 15 października 2009 roku.

Na powstałych strefach rekreacji zorganizowanych zostanie 40 weekendowych imprez sportowo-rekreacyjnych. Będą to dwudniowe zawody organizowane dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodzin w takich dyscyplinach sportowych jak: siatkówka, piłka nożna, tenis, koszykówka, unihokej, piłka ręczna. W ramach współzawodnictwa sportowego przewiduje się również zakup koszulek, medali, pucharów oraz nagród dla zawodników. Uczestnicy będą mieli zapewnione posiłki i napoje, będą również ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Od poniedziałku do piątku na boiskach organizowane będą zajęcia pozalekcyjne, prowadzone będą przez nauczycieli wychowania fizycznego i rehabilitantów, a ich tematyka będzie dostosowywana do preferencji uczestników, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki wad postawy. Zajęcia i zawody sportowe organizowane będą w okresie od marca do października 2010 roku.

- Należy pamiętać, że realizowana inwestycja to kolejny element konsekwentnie prowadzonych działań budowy wizerunku Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji. Jak dotąd naszą wizytówką stały się duże realizacje, takie jak kryta pływalnia Rawszczyzna i Miejski Stadion Sportowy KSZO czy budowana obecnie hala widowiskowo-sportowa. Swoje działania zwracamy również w kierunku rozbudowy infrastruktury sportowej powszechnie dostępnej dla naszych mieszkańców. Mam tu namyśli chociażby wybudowany w zeszłym roku i cieszący się ogromną popularnością kompleks boik „Orlik 2012”. – powiedział prezydent miasta Jarosław Wilczyński.

- Obecny projekt skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjów terenu naszego miasta, a jego celem jest poprawa ich stanu zdrowia i aktywizacja ruchowa. Całkowita wartość projektu wynosi 759 023 euro, w tym:  dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG: 538 906 euro, co stanowi 71 % wartości projektu oraz wkład własny gminy: 220 117 euro, co stanowi 29 % wartości projektu – dodał prezydent miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej