Strabag kończy rozbudowę szkoły Fundacji Edukacji Międzynarodowej

2007-05-28 15:49
FEM
Autor: FEM

Spółka Strabag zakończy w listopadzie br. wartą około 5 milionów złotych rozbudowę budynku gimnazjum i szkoły podstawowej Atut we Wrocławiu.

Spółka prowadzi prace na zlecenie Fundacji Edukacji Międzynarodowej (FEM)1).

Rozbudowa dwupiętrowego obiektu o powierzchni 700 m2 rozpoczęła się na początku wakacji. W szkole dobudowane zostaną nowe skrzydła o łącznej powierzchni użytkowej 2.000 m2. W nowym budynku uczyć się będzie ponad 200 wrocławian oraz kilkanaścioro cudzoziemców - uczniów Szkoły Międzynarodowej z wykładowym językiem angielskim.

1) Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) została utworzona w 1998 roku z inicjatywy Volvo Truck Poland sp. z o.o., Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu, Konsulatu Francji we Wrocławiu, Konsulatu Wielkiej Brytanii we Wrocławiu, CADBURY Polska, Stowarzyszenia Klub Rotariański we Wrocławiu, Wrocławskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego. Utworzenie Fundacji poparły władze Wrocławia. Fundacja jako jedyna we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku prowadzi szkoły (podstawową i gimnazjum), które kształcą w systemie dwujęzycznym zgodnym z zaleceniami IBO z Genewy, co ma istotne znaczenie dla zagranicznych pracowników przyjeżdżających z rodzinami na Dolny Śląsk. Fundacja uczestniczy w życiu Wrocławia i Dolnego Śląska, współpracuje z Polską Fundacją im. Roberta Schumana, Fundacją im. S. Batorego, Fundacją "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz edukacji.

 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej