Stadion w Gdańsku: trwa montaż wręgów

2010-04-26 11:36
gd_3_26.04.2010.jpg
Autor: BIEG2012

Na konstrukcji gdańskiego stadionu pojawił się nowy element stalowy - pionowa część fasadowa następnego wręgu poszycia stadionu. Elementy poziome będą montowane po ukończeniu instalacji wież podporowych wewnątrz obiektu.

Montaż wręgów konstrukcji stalowej rozpoczął się na początku kwietnia.
- Sam montaż, czyli ułożenie w łożysku stalowej wręgi z użyciem żurawia gąsienicowo-kratowego o maksymalnym udźwigu 500 ton trwał zaledwie 40 minut, ale zdecydowanie więcej czasu zajęło przygotowanie tego przedsięwzięcia - opowiadał przy okazji montażu pierwszego takiego elementu Michał Kruszyński, rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012. - Na razie zamontowaliśmy element fasadowy, czyli pionowy wręgi, który ma 40 metrów wysokości i waży ponad 30 ton. Kolejnym etapem będzie dołączenie do niego liczącego 60 metrów elementu poziomego, który będzie częścią konstrukcji dachu. W tym celu musimy wcześniej postawić na trybunach sześć wież podporowych - wyjaśnił.

Cała konstrukcja nośna składa się z 82 takich elementów, które mają zostać zamontowane do końca lipca. Na wręgach będą zainstalowane charakterystyczne płyty poliwęglanowe o różnych odcieniach bursztynu. Do Gdańska  dotarły z Gliwic w częściach jeszcze dwie kolejne wręgi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej