Stadion w Gdańsku: trwa montaż wręgów

2010-04-26 11:36
gd_3_26.04.2010.jpg
Autor: BIEG2012

Na konstrukcji gdańskiego stadionu pojawił się nowy element stalowy - pionowa część fasadowa następnego wręgu poszycia stadionu. Elementy poziome będą montowane po ukończeniu instalacji wież podporowych wewnątrz obiektu.

Montaż wręgów konstrukcji stalowej rozpoczął się na początku kwietnia.
- Sam montaż, czyli ułożenie w łożysku stalowej wręgi z użyciem żurawia gąsienicowo-kratowego o maksymalnym udźwigu 500 ton trwał zaledwie 40 minut, ale zdecydowanie więcej czasu zajęło przygotowanie tego przedsięwzięcia - opowiadał przy okazji montażu pierwszego takiego elementu Michał Kruszyński, rzecznik prasowy Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012. - Na razie zamontowaliśmy element fasadowy, czyli pionowy wręgi, który ma 40 metrów wysokości i waży ponad 30 ton. Kolejnym etapem będzie dołączenie do niego liczącego 60 metrów elementu poziomego, który będzie częścią konstrukcji dachu. W tym celu musimy wcześniej postawić na trybunach sześć wież podporowych - wyjaśnił.

Cała konstrukcja nośna składa się z 82 takich elementów, które mają zostać zamontowane do końca lipca. Na wręgach będą zainstalowane charakterystyczne płyty poliwęglanowe o różnych odcieniach bursztynu. Do Gdańska  dotarły z Gliwic w częściach jeszcze dwie kolejne wręgi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej