Stadion miejski w Rzeszowie. Trybuny w budowie

2012-02-09 14:03
Stadion miejski w Rzeszowie - trybuny w budowie
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego Stadion miejski w Rzeszowie - trybuny w budowie

Stadion miejski w Rzeszowie przechodzi długo oczekiwaną modernizację. Aktualnie budowane są nowe trybuny. Roboty budowlane prowadzone są mimo siarczystych mrozów. Stadion ma zostać oddany do użytku pod koniec kwietnia 2012 roku.

Rzeszowski stadion miejski "Stal" jest modernizowany. Przygotowania do inwestycji trwały blisko cztery lata. W związku z problemami z przetargami oraz negocjacjami ze Stalą Rzeszów, co do ustalenia prawa własności do stadionu, budowa ciągle była odkładana. Od czerwca 2011 roku, budowane są trybuny obiektu. Roboty budowlane przy realizacji tej części stadionu, mimo siarczystych mrozów idą pełną parą. Wszystko po to, by obiekt mógł zostać oddany do użytku już w kwietniu, na inaugurację sezonu żużlowego.

Przeczytaj również: Stadion miejski w Łodzi. Mostostal Zabrze i Budus wygrały przetarg na budowę

Przypomnijmy, że już w maju na stadionie miejskim w Rzeszowie zostaną rozegrane mecze z zagranicznymi drużynami. Mecze odbędą się pomiędzy drużynami władz województwa podkarpackiego, a przedstawicielami placówek dyplomatycznych krajów, których reprezentacje wezmą udział w mistrzostwach EURO 2012.

Nowe trybuny stadionu w Rzeszowie

Trybuny stadionu miejskiego w Rzeszowie pomieszczą 4710 osób. Trybuny będą zadaszone i rozmieszczone na dwóch poziomach. W ramach realizacji, na pierwszym poziomie zostaną wybudowane sanitariaty. Ponadto, roboty budowlane obejmują zainstalowanie nagłośnienia, monitoringu oraz pomost wejściowy, który połączy trybunę z Aleją Powstańców.
Przedsięwzięcie obejmuje także wybudowanie dróg dojazdowych od wschodniej strony trybun, ciągu pieszo-jezdnego, dwóch zjazdów na płytę boiska, parkingów na 2068 aut i 10 autobusów oraz placów manewrowych. Docelowo wokół boiska i toru żużlowego będzie można dobudować kolejne segmenty widowni. Łącznie na trybunach stadionu zostanie zamontowanych ponad 800 ton stali. Koszt budowy całego stadionu wynosi 41 mln 500 tys. złotych z czego ponad 28 mln złotych, to dotacje ze środków unijnych. Koszt budowy widowni to 32 mln złotych. Generalnym wykonawcą trybun jest Alstal z Inowrocławia oraz Inżynieria z Rzeszowa.

Stadion miejski "Stal" w Rzeszowie

Lokalizacja: ul. Hetmańska 69, Rzeszów, woj. podkarpackie
Liczba miejsc: 4 710

Stan inwestycji: w trakcie realizacji
Realizacja: 2011-2012
Koszt inwestycji: 41 mln 500 tys. złotych

Inwestor: Gmina Rzeszów
Projekt: prof. Stanisław Kuś (Politechnika Rzeszowska) / ATJ Architekci
Generalny wykonawca: Alstal, Inżynieria z Inowrocławia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej