Stacja kolejowa Warszawa Stadion otwarta dla podróżnych

2012-05-07 12:26
Stacja kolejowa Warszawa Stadion otwarta dla podróżnych
Autor: PKP PLK SA Stacja kolejowa Warszawa Stadion współgra z elewacją Stadionu Narodowego

Budowana od marca ubiegłego roku stacja kolejowa Warszawa Stadion została otwarta dla podróżnych. Inwestycja będzie miała kluczowe znaczenie podczas mistrzostw EURO 2012. Istotną zmianą w wyglądzie obiektu jest zadaszenie, które nawiązuje do architektury Stadionu Narodowego.

Stacja kolejowa Warszawa Stadion modernizowana była z myślą o EURO 2012 od marca 2011 roku. Przypomnijmy, że generalny wykonawca, konsorcjum Bilfinger Budownictwo i Przedsiębiorstwo Agat zakończył przebudowę w lutym 2012 roku, a pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało wydane 24 kwietnia.

Przeczytaj również: Dworzec we Wrocławiu. Montaż secesyjnych witryn

Od maja podróżni mogą korzystać ze stacji Warszawa-Stadion. Pierwszy po przebudowie pociąg wjechał na stację o północy 5 maja.

Stacja Warszawa Stadion jak Stadion Narodowy

Znajdująca się w pobliżu Stadionu Narodowego stacja Warszawa Stadion kolorystyką oraz małą architekturą nawiązuje do elewacji stadionu. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się - na terenie stacji zamontowano windy oraz ruchome schody. Dodatkowo, obiekt został wyposażony w elektroniczne wyświetlacze, na których rozkłady jazdy pociągów będą wyświetlane w języku polskim i angielskim. Stacja jest monitorowana.
W ramach projektu przebudowano również tory podmiejskiej linii średnicowej o długości ponad 2 km. Stacja Warszaw Stadion będzie miała strategiczne znaczenie podczas mistrzostw EURO 2012. Przebudowany przystanek przyjmie najwięcej podróżnych przyjeżdzających na mecze, które będą rozgrywane na Stadionie Narodowym. Koszt modernizacji to 64 mln złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej