Skanska przebuduje ulicę Deotymy

2009-09-01 10:47

1 września 2009 r., firma Skanska rozpocznie przebudowę ulicy Deotymy na warszawskiej Woli. Projekt o wartości ponad 4,8 mln zł brutto, bedzie realizowany na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Równolegle, na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wola, przebudujemy ulicę Ożarowską.

W ramach tych realizacji, firma Skanska S.A. kompleksowo przebuduje układ drogowy ulicy Deotymy na odcinku od ulicy Obozowej do ulicy Górczewskiej, łacznie z przebudową odwodnienia, instalacji energetycznych i teletechnicznych. Skanska wykona także zatoki postojowe, autobusowe, chodniki oraz scieżki rowerowe. Natomiast w sąsiedniej ulicy Ożarowskiej przebuduje nawierzchnie.
Prace rozpoczną się we wtorek ok. godz. 21. W pierwszym etapie zostanie zamknięty odcinek pomiędzy ulicą Obozową i Czorsztyńską. Ulice poprzeczne zostaną zamknięte na wlotach do ulicy Deotymy, ulica Ożarowska będzie przejezdna na całym odcinku.
W drugim, zamknięta będzie cała ulica Deotymy na okres 1 miesiąca. Natomiast w ostatnim, trzecim etapie, otwarty zostanie odcinek ulic: Czorsztynska - Obozowa, a zamknięta Górczewska do Czorsztyńskiej.
W celu ułatwienia komunikacji na terenie osiedla Koło, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na całym odcinku Ożarowskiej; od ulicy Magistrackiej do ulicy Ciołka.


Firma Skanska ma duże doświadczenie w budowie dróg i obwodnic w całej Polsce. W stolicy, przebudowała w ostatnich latach ulicę Górczewską (od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do centrum handlowego Wola Park), Bora Komorowskiego, czy scieżkę rowerową wzdłuż ulicy Broniewskiego.
Obecnie realizuje weekendowe remonty nawierzchni, ulicę Powazkowską, a w przeciągu miesiąca rozpocznie budowę nowoprojektowanej ulicy w Ząbkach.

Ulica Górczewska w Warszawie
Autor: Skanska S.A. Na czas zamknięcia ulicy Deotymy kierowcy będą proszeni o kierowanie się objazdem ulicami Obozową, Ciołka, i Górczewską
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej