Schindler Award 2012. Konkurs dla studentów architektury

2012-04-06 12:22
Projekt nagrodzony w konkursie Schindler Award 2011
Autor: www.schindleraward.com

Szwajcarski koncern Schindler zaprasza studentów ostatniego roku architektury do udziału w konkursie Schindler Award 2012. Tegoroczna edycja zakłada zaprojektowanie nowego planu organizacji przestrzeni publicznej fragmentu jednej z dzielnic Berna. Celem inicjatywy jest zachęcenie młodych architektów do stworzenia przestrzeni bez barier, dostępnej dla każdego mieszkańca. Termin zgłoszeń mija 30 kwietnia.

Szwajcarskie koncern Schindler zaprasza studentów ostatniego roku architektury, studentów studiów licencjackich oraz studiów magisterskich europejskich uniwersytetów do udziału w kolejnej edycji konkursu architektonicznego Schindler Award 2012. Studenci, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w konkursie, mogą się rejestrować na stronie organizatora do 30 kwietnia.

Przeczytaj również: Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Ambasady RP w Berlinie

Konkurs dla młodych architektów

Schindler Award, to jeden z najważniejszych konkursów dla architektów. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest "Dostępność dla wszystkich", czyli takie projektowanie, które stworzy przestrzeń bez barier, dostępną dla każdego mieszkańca bez względu na wiek, status, czy sprawność fizyczną. Młodzi architekci, którzy zgłoszą się do udziału w konkursie, będą mieli za zadanie zaproponować projekt architektoniczny, dla organizacji przestrzeni publicznej fragmentu jednej z dzielnic Berna (Schützenmatt), by zwiększyć wykorzystanie terenu i zagęścić zabudowę w wytyczonym obszarze, z uwzględnieniem wszystkich istniejących instytucji społecznych. Głównym celem projektu jest uzyskanie poprawy ogólnej jakości i dostępności przestrzeni publicznej.

Schindler Award 2012 - szczegóły

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Co roku, w konkursie bierze udział liczne grono młodych architektów z wielu krajów, w tym coraz liczniejsza grupa z Polski. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w listopadzie 2012 roku. Dla laureatów pięciu najlepszych projektów, czekają nagrody pieniężne w wysokości 5 tys., 3 tys., 2 tys. oraz dwie po 1 tys. euro. Nagrodzone zostaną również trzy najlepsze uczelnie, jeśli zgłosi się z nich ponad 12 studentów. Tu suma nagród wynosi 50 tys. euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej