Ruszył remont Teatru Wielkiego w Warszawie

2012-08-16 12:30
Teatr wielki w Warszawie w remoncie
Autor: MKiDN Teatr Wielki w Warszawie w remoncie

Kosztem ponad 20 mln złotych remontowany jest Teatr Wielki w Warszawie. Jest to pierwszy od 1965 roku remont obiektu. W ramach projektu odnawiana jest zewnętrzna elewacja gmachu. Prace konserwatorskie mają potrwać do 2013 roku. Przedsięwzięcie otrzymało unijne dofinansowanie w kwocie 15 mln złotych.

Elewacja Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie od strony pl. Teatralnego remontowana jest od 14 sierpnia. Jest to pierwszy remont obiektu od czasów powojennej Warszawy. Wcześniejsza modernizacja miała miejsce 1965 roku.

Zobacz także: Zobacz, jakie będą bulwary nad Wisłą. GALERIA!

Teatr Wielki w Warszawie a remont

Prace konserwatorskie zakładają kompleksowe odnowienie gmachu począwszy od tynków do renowacji płaskorzeźb. W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną podłogi Małej Malarni i korytarze prowadzace do Dużej Malarni, gdzie znajduje się montownia dekoracji.

Teatr Wielki w Warszawie w remoncie
Autor: MKiDN Remont rozpoczął się 14 sierpnia

Remont Teatru Wielkiego, który współfinansowany jest ze środków unijnych zakłada również zabezpiecznie balustrad tarasów oraz stolarki drzwiowej. Dodatkowo, obiekt zostanie wyposażony w systemy bezpieczeństwa pożarowego oraz w sieć sygnalizacyjno-informacyjną. Projekt zakłada także stworzenie wirtualnej instytucji kultury. Teatr Wielki w Warszawie ma zostać wyremontowany do końca września 2013 roku.

Teatr Wielki remontowany za unijne dofinansowanie

Całkowity koszt projektu to 23,88 mln złotych, z czego 16,5 mln złotych to unijne dofinansowanie. Brakująca kwota pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN). Przypomnijmy, że umowę o dofinansowanie projektu podpisali 3 lutego, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) - Bogdan Zdrojewski oraz Dyrektor Naczelny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Waldemar Dąbrowski. Dotychczas w sektorze kultury z Programu "Infrastruktura i Środowisko" unijne dofinansowanie otrzymały 62 projekty o łącznej kwocie wsparcia wynoszącej blisko 2 mld złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej