Rusza budowa Północnej Obwodnicy Iławy

2009-08-06 16:33
Północna Obwodnica Iławy
Autor: Skanska SA Planowany termin ukończenia Północnej Obwodnicy Iławy to wrzesień 2011 r.

Skanska podpisała kontrakt na budowę Północnej Obwodnicy Iławy. Koszt realizacji wyniesie ponad 33 mln zł .

Inwestycja zakłada budowę drogi o długości 1,14 km od ronda na skrzyzowaniu ulicy Ostródzkiej i alei Jana Pawła II do projektowanego ronda w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Na całym odcinku drogi przebudowana zostanie sieć teletechniczna, elektroenergetyczna, gazowa, sanitarna, wodociagowa, deszczowa i cieplna oraz oświetlenie.Prace obejmą też budowę estakady nad Kanałem Iławskim i przebudowę 330-metrowego odcinka ulicy Dąbrowskiego wraz z rozbiórką i budową nowego mostu nad rzeką Iławką.

Firma wykona tymczasowy most objazdowy, wzmocni podłoże i wymieni grunt na powierzchni 20 tys. mkw. "Dzięki połączeniu z drogą krajową nr 16 obwodnica stanie się cześcią głównej trasy komunikacyjnej na terenie Warmii i Mazur i odciaży ruch tranzytowy w mieście" – mówi Wojciech Kołacki, menedżer projektu, Skanska.

Prace budowlane rozpoczęły się na początku sierpnia. Przewidziany w umowie termin realizacji inwestycji to wrzesień 2011 r. Planowane jest jednak wcześniejsze zakończenie prac – już pod koniec 2010 r.

Kontrakt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem projektu jest Gmina Miejska Iława.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej