Rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

2016-03-07 12:13
Obwodnica Koszalina i Sianowa
Autor: GDDKiA

Inwestycję będzie realizowało konsorcjum firm PORR Polska Infrastructure i Polbud-Pomorze. Wartość kontraktu wynosi 645,6 mln zł.

Umowę na budowę obwodnicy w ciągu drogi S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód podpisano w szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Odcinek długości 20,1 km będzie miał parametry dwujezdniowej drogi ekspresowej z rezerwą pod trzeci pas ruchu w pasie rozdziału. W ramach inwestycji powstanie 5 węzłów drogowych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt. Planowany termin zakończenia realizacji to lipiec 2018 (22 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych).

Jest to pierwszy odcinek drogi S6 w województwie zachodniopomorskim, na którym rozpoczną się prace budowlane. Realizacja pozostałych sześciu fragmentów drogi od Goleniowa do Koszalina (łącznie 140 km), dla których w ubiegłym roku podpisano umowy, ruszy w II kwartale 2017. Odcinki te będą gotowe w 2019 roku. Wartość podpisanych umów wynosi ponad 2,8 miliarda zł.

W trakcie procedury przetargowej jest odcinek drogi S6 Koszalin – Słupsk długości 46,2 km, który według założeń powinien być gotowy w 2020 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej