Rośnie stadion we Wrocławiu

2009-08-24 11:09

Spółka Wrocław 2012 przedstawiła zakres prac prowadzonych obecnie na wrocławskim stadionie. Oprócz wykopów pod fundamenty, zrealizowanych w 70 proc., a także wylewek betonu i ostatnich robót nad zbiornikiem przeciwpożarowym, wykonano ponad 50 proc. stóp i ław żelbetowych garażu wielopoziomowego oraz tyle samo w obrębie korony stadionu.

Stadion we Wrocławiu

i

Autor: Archiwum serwisu

Rozpoczęły się również prace nad wykonaniem  tzw. muru  oporowego czyli konstrukcji  podporowej, która będzie unosiła trybuny i  oddzieli je od płyty boiska. Zapoczątkowano roboty nad uziomem fundamentowym. Jest to element,  który w przyszłości zabezpieczy obiekt przed wyładowaniami atmosferycznymi.

W ubiegłym tygodniu wykonano już pierwsze zasypki  fundamentów, które pozwolą prowadzić kolejne prace budowlane poziomu „0”, np. układanie instalacji podposadzkowej.

W najbliższych dniach mają powstać kolejne stopy i ławy żelbetowe korony oraz garażu wielopoziomowego. Pojawią się również kolejne słupy konstrukcyjne. Swój dalszy ciąg będą miały także, rozpoczęte w ubiegłym tygodniu, prace nad „zasypkami” fundamentowymi.

Postęp prac na wrocławskiej arenie można śledzić za pomocą dwóch kamer.