Rośnie stadion we Wrocławiu

2009-08-24 11:09
Stadion we Wrocławiu
Autor: Spółka Wrocław 2012

Spółka Wrocław 2012 przedstawiła zakres prac prowadzonych obecnie na wrocławskim stadionie. Oprócz wykopów pod fundamenty, zrealizowanych w 70 proc., a także wylewek betonu i ostatnich robót nad zbiornikiem przeciwpożarowym, wykonano ponad 50 proc. stóp i ław żelbetowych garażu wielopoziomowego oraz tyle samo w obrębie korony stadionu.

Rozpoczęły się również prace nad wykonaniem  tzw. muru  oporowego czyli konstrukcji  podporowej, która będzie unosiła trybuny i  oddzieli je od płyty boiska. Zapoczątkowano roboty nad uziomem fundamentowym. Jest to element,  który w przyszłości zabezpieczy obiekt przed wyładowaniami atmosferycznymi.

W ubiegłym tygodniu wykonano już pierwsze zasypki  fundamentów, które pozwolą prowadzić kolejne prace budowlane poziomu „0”, np. układanie instalacji podposadzkowej.

W najbliższych dniach mają powstać kolejne stopy i ławy żelbetowe korony oraz garażu wielopoziomowego. Pojawią się również kolejne słupy konstrukcyjne. Swój dalszy ciąg będą miały także, rozpoczęte w ubiegłym tygodniu, prace nad „zasypkami” fundamentowymi.

Postęp prac na wrocławskiej arenie można śledzić za pomocą dwóch kamer.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej