Roboty ślizgowe na Narodowym

2009-09-17 15:32
Budowa (II etap) Stadionu Narodowego w Warszawie (początek września, 2009 r.)
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Obecnie na terenie budowy warszawskiej areny trwają roboty ślizgowe. Dzięki nim budowa Stadionu Narodowego wznosi się ku górze. Pierwsza z budowanych klatek osiągnęła już wysokość 25 m - do końca tygodnia osiągnie docelową wysokość 35 m. Rozpoczęto także budowę drugiej klatki schodowej oraz montaż urządzenia ślizgowego do budowy kolejnej.

Do końca października 2009 r. zostanie wykonanych metodą ślizgową 10 takich klatek schodowych, pozostałych 9 zostanie wybudowanych metodą tradycyjną. Wysokość klatek wizualnie określa również przyszłą wysokość żelbetowej niecki Stadionu Narodowego.

Budowa (II etap) Stadionu Narodowego w Warszawie (początek września, 2009 r.)
Autor: Narodowe Centrum Sportu

Prace przy przy konstrukcji żelbetowej, wykonywanej metodami tradycyjnymi tj. ścian i słupów oraz stropów w systemie bubbledeck nabierają tempa. Trwają przygotowania do audytu wybranych przedsiębiorstw wchodzących w skład konsorcjum podwykonawczego, które stworzy konstrukcję stalową i linową dachu wraz z pokryciem i jego ruchomą częścią.

Na chwilę obecną ułożono ok. 45 tys. m3 betonu w szalunkach ze 198 tys. m3 betonu przewidzianych w projekcie do wykonania "na mokro" i w formie prefabrykatów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej