Remont wiaduktów w Kielcach zakończony

2007-06-06 15:24
Wiadukt w Kielcach
Autor: brak danych

W nocy z 7 na 8 maja 2007 roku zakończył się remont wiaduktów w ciągu ul. Krakowskiej w Kielcach. Prace wykonała dwuetapowo firma Skanska.

Remont trwał już drugi rok. Ze względu na wzmożony ruch samochodowy i złożoność prac kontrakt został podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap obejmował remont południowej nitki wiaduktu nr 1, a zakończył się pod koniec czerwca 2006 roku. Pozostałe prace objęły wykonanie jezdni północnej i przebudowę wiaduktów nr 2 i 3.

Inwestycja została sfinansowała w 75% przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR, pozostałą część przekazało z budżetu miasto. Wykonanie prac nie należało do łatwych ze względu na znajdującą się w pobliżu czynną linię kolejową relacji Warszawa-Kraków. Także wyburzanie oczepów podpór wymagało dużej precyzji, tuż obok znajdowały się bowiem budynki mieszkalne i usługowe. Przebudowa objęła rozbiórkę i montaż elementów żelbetonowych, drogowych i elementów wyposażenia wiaduktów.
Ulica Krakowska w Kielcach jest drogą wojewódzką, która stanowi główny korytarz w kierunku centrum miasta i tworzy powiązanie z drogą krajową nr 7. Dlatego zakończenie przebudowy w znacznym stopniu odciąży zmagające się z korkami miasto oraz poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej