Remont wiaduktów w Kielcach zakończony

2007-06-06 15:24
Wiadukt w Kielcach
Autor: brak danych

W nocy z 7 na 8 maja 2007 roku zakończył się remont wiaduktów w ciągu ul. Krakowskiej w Kielcach. Prace wykonała dwuetapowo firma Skanska.

Remont trwał już drugi rok. Ze względu na wzmożony ruch samochodowy i złożoność prac kontrakt został podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap obejmował remont południowej nitki wiaduktu nr 1, a zakończył się pod koniec czerwca 2006 roku. Pozostałe prace objęły wykonanie jezdni północnej i przebudowę wiaduktów nr 2 i 3.

Inwestycja została sfinansowała w 75% przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR, pozostałą część przekazało z budżetu miasto. Wykonanie prac nie należało do łatwych ze względu na znajdującą się w pobliżu czynną linię kolejową relacji Warszawa-Kraków. Także wyburzanie oczepów podpór wymagało dużej precyzji, tuż obok znajdowały się bowiem budynki mieszkalne i usługowe. Przebudowa objęła rozbiórkę i montaż elementów żelbetonowych, drogowych i elementów wyposażenia wiaduktów.
Ulica Krakowska w Kielcach jest drogą wojewódzką, która stanowi główny korytarz w kierunku centrum miasta i tworzy powiązanie z drogą krajową nr 7. Dlatego zakończenie przebudowy w znacznym stopniu odciąży zmagające się z korkami miasto oraz poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej