Remont Szpitala w Miedzylesiu zakończony

2012-05-16 11:28
Remont Szpitala w Miedzylesiu zakończony
Autor: Międzyleski Szpital Specjalistyczny Szpital w Międzylesiu po remontcie - wejście główne

Rozpoczęty w latach 90-tych remont Specjalistycznego Szpitala w Międzylesiu właśnie dobiegł końca. W ramach przebudowy obiekt powiększył się, m.in.o Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i szpitalną aptekę. Inwestycja pochłonęła 23 mln złotych. Środków na realizację udzielił Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Jedna z największych placówek zdrowotnych na Mazowszu- Międzyleski Szpital Specjalistyczny (dawniej Centralny Szpital Kolejowy), powiększył się o nowe obiekty. Trwająca od poand 10 lat rozbudowa, ku uciesze personelu szpitala i samych pacjentów właśnie dobiegła końca.

Przeczytaj również: Skanska rozbudowuje szpital wojewódzki w Kaliszu

Szpital w Międzylesiu - historia remontu

Inwestycja obejmowała remont budynku F. Przebudowa rozpoczęła się w 2008 roku i finansowana była w kwocie 11 mln złotych, ze środków Samorządu Województwa, jednak z powodu wyczerpania środków finansowania została przerwana. Przedsięwzięcie było najważniejszą inwestycją w infrastrukturę zdrowotną, jaka była realizowana wówczas na Mazowszu, dlatego w 2011 władze województwa przeznaczył kolejne fundusze na dokończenie budowy. Łącznie władze Mazowsza przeznaczyły na projekt 23 mln złotych.

Remont Szpitala w Miedzylesiu zakończony
Autor: Międzyleski Szpital Specjalistyczny Uroczyste przecięcie wstęgi

Międzyleski szpital w nowej odsłonie

W ramach przebudowy na terenie szpitala został wybudowany Zakład Laboratoryjny i apteka. Budynek F został przebudowany na nowoczesny obiekt bez barier architektonicznych. Szeroki podjazd oraz brak schodów wejściowych ułatwią przyjmowanie pacjentów. Rozbudowano wejście główne, wyremontowano recepcję oraz wybudowano i wyposażono izbę przyjęć. Dodatkowo, placówka zyskała parking podziemny. Modernizacja międzyleskiej placówki zakładała również wybudowanie nowej drogi dojazdowej o długości 120 metrów, pomieszczeń magazynowych oraz kuchennych. Aktualnie Szpital w Międzylesiu tworzy, m.in. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, który od lat 70-tych nie był remontowany, apteka szpitalna, która dotychczas mieściła się w budynku z lat 60-tych. Budynek F jest trzykondygnacyjnym obiektem z parkingiem na 38 miejsc postojowych. W części podziemnej znalazły się również szatnie dla personelu i pomieszczenia techniczne.

Szpital kolejowy z leśnym akcentem...

Na parterze mieści się recepcja, hol główny z kancelarią, szatniami oraz izbą przyjęć. Przestrzenną poczekalnię toworzą punkt informacyjny i wygodne fotele. Zewnętrzna elewacja budynku, a także wnętrze holu zostały pokryte fototapetą prezentującą las, dzięki temu obiekt doskonale wkomponowuje się w leśne otoczenie. Bez wątpienia, parter jest wizytówką nowo wybudowanej części szpitala. Na tym poziomie została rozmieszczona cześć gabinetów przychodni specjalistycznej oraz lokale handlowo-usługowe. Pozostałe gabinety poradni znajdują się na drugim piętrze. Dzięki czemu, władze szpitala zaoszczędzą na wynajmowaniu pomieszczeń dla przychodni, a dotychczasowa izba przyjęć zostanie przebudowana w Szpitalny Oddział Ratunkowy. Warto zaznaczyć, że dotychczas pomieszczenia dla przyszpitalnej poradni były wynajmowane.

Szpital w Międzylesiu rocznie hospitalizuje ok. 23 tys. pacjentów, a z poradni specjalistycznej korzysta 146 tys. osób. Wszystkie pracownie diagnostyczne placówki wykonują blisko 625 tys. badań w ciągu roku.

Szpital w Międzylesiu (przebudowa budynku F)

Nazwa: Międzyleski Szpital Specjalistyczny
Lokalizacja: Warszawa-Międzylesie, ul. Bursztynowa 2, (woj. mazowieckie)
pow. zabudowy [m2]: 5 200
Realizacja: 2008-2012
Stan inwestycji: zrealizowana
Inwestor: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej