Przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego i Łochowa

2017-02-24 17:24
Mapa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Autor: GDDKiA Mapa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

Dzieje się w inwestycjach drogowych. Szesnastu wykonawców zainteresowanych tą inwestycją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła do II etapu postępowania przetargowego. Dopiero zwycięska oferta pokaże, ile jest warte to przedsięwzięcie.

– Ciszę się, że kolejna ważna inwestycja, budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego na trasie S17, przechodzi do II etapu postępowania przetargowego. Także budowa obwodnicy Łochowa staje się coraz bliższa. Zatwierdzono zmiany umożliwiające dalsze przygotowanie przyszłej realizacji obwodnicy Łochowa w ciągu drogi krajowej nr 62. Już 27 lutego 2017 zaprosimy do składania ofert dla budowy drogi ekspresowej S19, od węzła Lasy Janowskiego do węzła Nisko Południe – zapowiada wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego po wschodniej stronie miasta będzie miała długość ok. 9,6 km. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 – węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie docelowo dwujezdniowa. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km.

Zaproszeni do przetargu wykonawcy będą deklarować czas realizacji tej inwestycji w przedziale 34-37 miesięcy. Oferty będą również dodatkowo premiowane za wydłużenie gwarancji z 5 do 10 lat. W ramach zadania wykonawca będzie musiał zaktualizować istniejącą dokumentację do obecnie obwiązujących przepisów. Umowę na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego GDDKiA planuje podpisać w IV kwartale 2017.

Obwodnica ŁOchowa

Z kolei obwodnica Łochowa w ciągu drogi krajowej 62– jej długość to 8,2 km, będzie realizowana w formule Projektuj i Buduj. Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki: budowę drogi klasy GP o prędkości projektowej 100 km/godz. długości 6,2 km oraz drogi klasy GP o prędkości projektowej 70 km/godz. długości 2 km. Zbudowane zostaną również m.in. wiadukty, urządzenia oczyszczające wody opadowe i roztopowe, odwodnienia i kanalizacja teletechniczna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej