Projekt Warszawa Wschodnia

2009-08-12 13:19
Dworzec Warszawa Wschodnia
Autor: PKP SA Dworzec Warszawa Wschodnia ma zostać przebudowany na EURO 2012

Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i technicznej oraz prowadzenie nadzoru autorskiego dla projektu "Przebudowa dworca kolejowego Warszawa Wschodnia". Najkorzystniejszą ofertę złożyło Biuro Projektów Architektonicznych i Budowlanych AiB Sp. z o.o. Do przetargu zgłosiło się czternastu oferentów.

Oferta Biura Projektów Architektonicznych i Budowlanych AiB Sp. z o.o. została wybrana ze względu na najniższą cenę realizacji zamówienia, która wynosi blisko 950 tys. zł. Wyłoniona firma będzie miała m.in. za zadanie: wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego z zagospodarowaniem terenu - oddzielnie dla budynku dworca podmiejskiego i budynku dworca dalekobieżnego; opracowanie projektu przetargowego na wybór wykonawcy robót oraz wykonanie projektu wykonawczego - oddzielnie dla budynku dworca podmiejskiego i budynku dworca dalekobieżnego. W ramach zamówienia Biuro Projektów Architektonicznych i Budowlanych AiB Sp. z o.o. będzie pełniło również nadzór autorski nad realizacją projektu do zakończenia budowy i uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektów. Architekci muszą  opracować projekty jeszcze przed końcem roku, ponieważ na przełomie 2009/2010, PKP musi ogłosić przetarg na wykonawcę prac.

Obecna kubatura budynków dworca Warszawa Wschodnia zostanie zachowana, wnętrze obiektu zaś zostanie całkowicie przebudowane. W budynku dalekobieżnym, w hali głównej będzie wydzielona strefa nocna, która umożliwi całodobową obsługę pasażerów i swobodne dojście na perony przy jednoczesnym zamknięciu pozostałej części dworca. Na parterze, zarówno dworca dalekobieżnego jak i podmiejskiego, będą zlokalizowane m.in. przechowalnie bagażu, toalety, automaty biletowe, tablice informacyjne o pociągach, portale informacji, zegary, bankomaty, aparaty telefoniczne. Nad peronami powstaną zadaszenia. Dworzec Warszawa Wschodnia zostanie przebudowany przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w 2012 r. Środki będą pochodziły z budżetu państwa.

Pracownia ma już na swoim koncie projekty m.in. Biblioteki Uniwersyteckiej, Galerii Mokotów, hotelu Mercure, Polskiej Ambasady w Berlinie.

Dworzec Warszawa Wschodnia
Autor: PKP SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej