Politechnika Wrocławska. Wiecha na Geocentrum

2012-03-12 14:29
Politechnika Wrocławska. Na Geocentrum zawisła wiecha
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Wiecha na Gocentrum

Geocentrum to obiekt edukacyjno-badawczy, którego inwestorem jest Politechnika Wrocławska. Ponad rok po rozpoczęciu budowy na inwestycji zawisła wiecha. Obiekt, który został zaprojektowany przez APA Kuryłowicz & Associates, zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2013 roku.

Geocentum to kompleks edukacyjno-badawczy, którego inwestorem jest Politechnika Wrocławska. Generalny wykonawca, spółka Kajima Poland zakończyła montaż konstrukcji dachu i tym samym, 6 marca na dachu Geocentrum zawisła symboliczna wiecha.

Przeczytaj również: Lotnisko we Wrocławiu. Nowy terminal na 100 dni przed EURO 2012. ZDJĘCIA

Politechnika Wrocławska a Geocentrum

Inwestycja edukacyjno-badawcza Geocentrum ma na celu zwiększenie działań na rzecz innowacyjności i wspomagania technologii oraz technik gospodarczych istotnych dla województwa dolnośląskiego. Obiekt będzie nowoczesnym ośrodkiem dydaktycznym, w którym trzy z obecnych wydziałów Politechniki Wrocławskiej, specjalizujące się wokół tematyki nauki o Ziemi, będą kształcić studentów w stopniu inżynierskim, magisterskim i doktoranckim. Obiekt będą tworzyły cztery wydziały: Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny. Ponadto, w Geocentrum zostaną wybudowane laboratoria oraz pomieszczenia przeznaczone dla kadry profesorskiej. Budynek będzie miał sale wykładowe i seminaryjne oraz bibliotekę wydziałową. Kompleks zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt badawczy i komputerowy, co podniesie jakość kształcenia. Obiekt będzie miał naziemny parking na 266 miejsc postojowych. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Kuryłowicz & Associates z Wrocławia.
Całkowity koszt budowy Geocentrum to blisko 70 mln złotych. Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznaczył na realizację ponad 46 mln złotych unijnej dotacji. Warto zaznaczyć, że inwestor - Politechnika Wrocławska ubiega się o dofinansowanie budowy z budżetu państwa w wysokości ok. 21 mln złotych, a pozostałą kwotę pokryje ze środków własnych. Roboty budowlane prowadzone przez Kajima Poland mają zakończyć się w pierwszej połowie 2013 roku.

Geocentrum

Nazwa: kompleks edukacyjno-badawczy Geocentrum
Lokalizacja: ul. Na Grobli, Wrocław, woj. dolnośląskie
Stan inwestycji: realizowana
Realizacja: 2010-2013
pow. całkowita [m2]: 21 600 tys.

Inwestor: Politechnika Wrocławska
Projekt architektoniczny: APA Kuryłowicz & Associates Wrocław
Generalny wykonawca: Kajima Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej