Park Wiecha

2007-05-25 16:01

Trwają prace budowlane przy kompleksowej modernizacji Parku Wiecha, jednego z ciekawszych miejsc rekreacji w stolicy, sąsiadującym z Teatrem Rampa. Modernizacja terenu będzie kosztowała 3.300.000 złotych.

Trwają prace budowlane przy kompleksowej modernizacji Parku Wiecha, jednego z ciekawszych terenów zielonych w stolicy, sąsiadującym z Teatrem Rampa. Autorem projektu, który Gmina zrealizuje w bieżącym roku jest architekt krajobrazu Ewa Borkowska.

Założeniem projektu jest przebudowa osi teatru i powiększenie terenu parku, poprzez adaptację wyłączonego z ruchu odcinka ul. Korzona. W nowym układzie przestrzennym fasada teatru zostanie połączona z ul. Remiszewską poprzez usytuowany centralnie plac z fontannami. Nowy charakter nadadzą parkowi elementy małej architektury ogrodowej: pergole, murki kwietne z drobną roślinnością o dużych walorach dekoracyjnych oraz specjalne oświetlenie fasady teatru, alejek i fontann.

Na obrzeżach parku powstanie boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, ciąg spacerowy oraz wydzielony tor do jazdy na wrotkach.

W ramach tej inwestycji zaplanowano także uruchomienie ujecia wody oligoceńskiej w małym budynku z ozdobną elewacją oraz wymianę nawierzchni ul. Kołowej na asfaltobeton i wyłożenie zatok parkingowych kostką brukową.

Wykonawcą robót jest Krol, Zakład robót drogowych i inżynieryjno-instalacyjnych z Wołomina. Prace budowlane rozpoczęte jesienią ubiegłego roku, mają się zakończyć na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2003 roku.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej