Ostrowiec będzie miał halę sportową

2009-06-08 19:02
Hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świetokrzyskim
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej

Uprawomocnił się wygrany przez krakowski oddział firmy Budimex–Dromex przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Długo oczekiwany i bardzo potrzebny obiekt zostanie wybudowany za 54 miliony 624 tysiące złotych brutto. Spotkanie samorządowych władz miasta z wykonawcą poprzedzające podpisanie umowy odbyło się 26 maja br. Kontrakt z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski został podpisany 8 czerwca br.

Prace rozpoczną się 15 czerwca 2009 roku. Około 1,5 miesiąca potrwa rozbiórka istniejącego obiektu (hala, zadaszony basen, łącznik i pomieszczenia gospodarcze). Po zakończeniu rozbiórki Budimex Dromex rozpocznie budowę nowej hali. Według oczekiwań inwestora wykonawca powinien wybudować halę w ciągu dwóch lat. Jednak Budimex Dromex zadeklarował skrócenie czasu realizacji tej inwestycji. Tak więc hala zostanie wybudowana do końca 2010 roku, a po dwóch miesiącach (koniec lutego 2011 roku), po dokonaniu wszelkich odbiorów i uzyskaniu pozwoleń – oddana do użytku.

– Cieszę się, że przetarg został tak przygotowany, że nie wpłynęły żadne zastrzeżenia i odwołania, co w przypadku tzw. przetargów europejskich bardzo rzadko się zdarza - stwierdził prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński, który uważa, że jesienią 2008 r. unieważniając poprzedni przetarg podjął trafną decyzję. – Dzięki temu zaoszczędziliśmy prawie 8 milionów złotych, mimo że na nasze głowy spadły gromy z niemal wszystkich stron. W ostatecznym bilansie okazało się, że racja jest po naszej stronie – uważa J. Wilczyński.

Wykonawca wybuduje halę o łącznej powierzchni 9300 m2, kubaturze 7300 m3. Hala widowiskowo-sportowa będzie miała 5 poziomów użytkowych. Znajdą się w niej: sala z widownią dla około 3800 widzów, pomieszczenia administracyjne wraz z salą konferencyjna, część hotelowa, sklepy, pomieszczenia komentatorów oraz operatorów światła i dźwięku. Maksymalna ilość widzów w hali podczas koncertu wynosi 3 794, zaś podczas spektaklu 2 836. Podczas imprez sportowych mecze koszykówki będzie mogło oglądać 3 094 widzów, mecze siatkówki 2 670 a piłki ręcznej 2 526.

Projekt hali powstał  w Pracowni Projektowej Janusza Pachowskiego.

Hala widowiskowo-sportowa
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim
Hala widowiskowo-sportowa
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Stadion i hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej Stadion i hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej