Ostrowiec będzie miał halę sportową

2009-06-08 19:02
Hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świetokrzyskim
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej

Uprawomocnił się wygrany przez krakowski oddział firmy Budimex–Dromex przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Długo oczekiwany i bardzo potrzebny obiekt zostanie wybudowany za 54 miliony 624 tysiące złotych brutto. Spotkanie samorządowych władz miasta z wykonawcą poprzedzające podpisanie umowy odbyło się 26 maja br. Kontrakt z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski został podpisany 8 czerwca br.

Prace rozpoczną się 15 czerwca 2009 roku. Około 1,5 miesiąca potrwa rozbiórka istniejącego obiektu (hala, zadaszony basen, łącznik i pomieszczenia gospodarcze). Po zakończeniu rozbiórki Budimex Dromex rozpocznie budowę nowej hali. Według oczekiwań inwestora wykonawca powinien wybudować halę w ciągu dwóch lat. Jednak Budimex Dromex zadeklarował skrócenie czasu realizacji tej inwestycji. Tak więc hala zostanie wybudowana do końca 2010 roku, a po dwóch miesiącach (koniec lutego 2011 roku), po dokonaniu wszelkich odbiorów i uzyskaniu pozwoleń – oddana do użytku.

– Cieszę się, że przetarg został tak przygotowany, że nie wpłynęły żadne zastrzeżenia i odwołania, co w przypadku tzw. przetargów europejskich bardzo rzadko się zdarza - stwierdził prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński, który uważa, że jesienią 2008 r. unieważniając poprzedni przetarg podjął trafną decyzję. – Dzięki temu zaoszczędziliśmy prawie 8 milionów złotych, mimo że na nasze głowy spadły gromy z niemal wszystkich stron. W ostatecznym bilansie okazało się, że racja jest po naszej stronie – uważa J. Wilczyński.

Wykonawca wybuduje halę o łącznej powierzchni 9300 m2, kubaturze 7300 m3. Hala widowiskowo-sportowa będzie miała 5 poziomów użytkowych. Znajdą się w niej: sala z widownią dla około 3800 widzów, pomieszczenia administracyjne wraz z salą konferencyjna, część hotelowa, sklepy, pomieszczenia komentatorów oraz operatorów światła i dźwięku. Maksymalna ilość widzów w hali podczas koncertu wynosi 3 794, zaś podczas spektaklu 2 836. Podczas imprez sportowych mecze koszykówki będzie mogło oglądać 3 094 widzów, mecze siatkówki 2 670 a piłki ręcznej 2 526.

Projekt hali powstał  w Pracowni Projektowej Janusza Pachowskiego.

Hala widowiskowo-sportowa
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim
Hala widowiskowo-sportowa
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Stadion i hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Autor: Wydział Rozwoju i Promocji Gospodarczej Stadion i hala widowiskowo-sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej