Ośrodek Kolna w Krakowie - nowy pomysł na sport i rekreację

2009-09-30 16:20
Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna w Krakowie
Autor: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna w Krakowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna jest jednym ze strategicznych przedsięwzięć w zakresie inwestycji sportowych realizowanych przez Gminę Miejską Kraków. Stwarza szerokie możliwości czynnego wypoczynku osobom w różnym wieku, rodzicom z małymi dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym.

Inwestycja znajduje się w niewielkiej odległości od Portu Lotniczego w Balicach i autostrady A-4. Można tu dojechać samochodem, autobusem komunikacji miejskiej lub dopłynąć z centrum miasta, uruchomionym w czerwcu 2009 r. tramwajem wodnym. Do ośrodka prowadzi także widokowa trasa rowerowa.
Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna, którego budowę rozpoczęto w 2000 roku stał się centrum przygotowań olimpijskich kadry kajakarstwa górskiego. Sztuczny tor, jeden z najnowocześniejszych na świecie, umożliwia treningi przez cały rok. Ma 320 metrów długości, dysponuje pełnym zapleczem technicznym. Na torze odbywają się regularnie mistrzostwa Europy i Polski.
W ramach tej inwestycji oddano do użytku halę sportową do gier zespołowych, kryty 25-metrowy basen z trybunami, szatniami, salami do ćwiczeń ogólnorozwojowych i siłownią. Znajduje się tam również dobrze wyposażony plac zabaw oraz boisko do siatkówki plażowej. Powstały parkingi i asfaltowa droga dojazdowa.

Lokalizacja inwestycji w Krakowie
Autor: Investment Support

Obecnie trwa budowa internatu sportowego o standardzie czterogwiazdkowego hotelu. Do dyspozycji gości ma być oddany w przyszłym roku. Obiekt o kubaturze 20 876 m sześciennych, wkomponowany w kompleks ma 4760 mkw. powierzchni użytkowej i 5799 mkw. powierzchni całkowitej, 59 m długości i blisko 14 m wysokości, składa się z czterech kondygnacji: piwnicy, parteru, piętra i poddasza.
Hotel będzie oferował 52 pokoje, w tym na piętrze 8 apartamentów 35-metrowych, 18 pokoi jednoosobowych (17 mkw.) i 4 pokoje dwuosobowe dla niepełnosprawnych (23 mkw.) a na poddaszu 16 pokoi dwuosobowych (22 mkw.) i 4 pokoje jednoosobowe dla niepełnosprawnych (18, 69 mkw) oraz  2 dodatkowe pokoje jednoosobowe. Istnieje możliwość zwiększenia ilości miejsc noclegowych do 148 osób. Podziemny parking pomieści 40 samochodów osobowych.
Całość uzupełnią: sala restauracyjna (133 mkw.) na 122 miejsca, trzy sale konferencyjne (po 50 mkw. każda), które w razie potrzeby można połączyć.

Realizacja hotelu planowana jest w ramach formuły PPP. W oparciu o Partnerstwo Publiczno-Prywatne mają być wybudowane jeszcze boiska, hala do gry w tenisa ziemnego i squasha. Za projekt “Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna” Gmina Miejska Kraków otrzymała nagrodę główną konkursuDobre Praktyki PPP - edycja 2009”.

Obecnie Gmina Miejska Kraków poszukuje partnera prywatnego do wspólnej realizacji kolejnego etapu inwestycji.
Realizacją III etapu "Rozbudowy Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna" - przedsięwzięcia inwestycyjnego o wartości około 36 mln złotych, jakim jest budowa internatu-hotelu, zajmuje się w imieniu Gminy Miejskiej Kraków działający od 1 stycznia 2009 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej (ZIS).


"Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna" jest jednym z czterech zwycięskich projektów w tegorocznej edycji konkursu Dobre Praktyki PPP na najlepsze przedsięwzięcie publiczno-prywatne. Wraz z pozostałymi zostanie zaprezentowany na Forum Inwestycyjnym, które odbędzie18 listopada 2009 r. w Centrum Informacyjnym Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej