Ośrodek Kolna w Krakowie - nowy pomysł na sport i rekreację

2009-09-30 16:20
Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna w Krakowie
Autor: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna w Krakowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna jest jednym ze strategicznych przedsięwzięć w zakresie inwestycji sportowych realizowanych przez Gminę Miejską Kraków. Stwarza szerokie możliwości czynnego wypoczynku osobom w różnym wieku, rodzicom z małymi dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym.

Inwestycja znajduje się w niewielkiej odległości od Portu Lotniczego w Balicach i autostrady A-4. Można tu dojechać samochodem, autobusem komunikacji miejskiej lub dopłynąć z centrum miasta, uruchomionym w czerwcu 2009 r. tramwajem wodnym. Do ośrodka prowadzi także widokowa trasa rowerowa.
Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna, którego budowę rozpoczęto w 2000 roku stał się centrum przygotowań olimpijskich kadry kajakarstwa górskiego. Sztuczny tor, jeden z najnowocześniejszych na świecie, umożliwia treningi przez cały rok. Ma 320 metrów długości, dysponuje pełnym zapleczem technicznym. Na torze odbywają się regularnie mistrzostwa Europy i Polski.
W ramach tej inwestycji oddano do użytku halę sportową do gier zespołowych, kryty 25-metrowy basen z trybunami, szatniami, salami do ćwiczeń ogólnorozwojowych i siłownią. Znajduje się tam również dobrze wyposażony plac zabaw oraz boisko do siatkówki plażowej. Powstały parkingi i asfaltowa droga dojazdowa.

Lokalizacja inwestycji w Krakowie
Autor: Investment Support

Obecnie trwa budowa internatu sportowego o standardzie czterogwiazdkowego hotelu. Do dyspozycji gości ma być oddany w przyszłym roku. Obiekt o kubaturze 20 876 m sześciennych, wkomponowany w kompleks ma 4760 mkw. powierzchni użytkowej i 5799 mkw. powierzchni całkowitej, 59 m długości i blisko 14 m wysokości, składa się z czterech kondygnacji: piwnicy, parteru, piętra i poddasza.
Hotel będzie oferował 52 pokoje, w tym na piętrze 8 apartamentów 35-metrowych, 18 pokoi jednoosobowych (17 mkw.) i 4 pokoje dwuosobowe dla niepełnosprawnych (23 mkw.) a na poddaszu 16 pokoi dwuosobowych (22 mkw.) i 4 pokoje jednoosobowe dla niepełnosprawnych (18, 69 mkw) oraz  2 dodatkowe pokoje jednoosobowe. Istnieje możliwość zwiększenia ilości miejsc noclegowych do 148 osób. Podziemny parking pomieści 40 samochodów osobowych.
Całość uzupełnią: sala restauracyjna (133 mkw.) na 122 miejsca, trzy sale konferencyjne (po 50 mkw. każda), które w razie potrzeby można połączyć.

Realizacja hotelu planowana jest w ramach formuły PPP. W oparciu o Partnerstwo Publiczno-Prywatne mają być wybudowane jeszcze boiska, hala do gry w tenisa ziemnego i squasha. Za projekt “Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna” Gmina Miejska Kraków otrzymała nagrodę główną konkursuDobre Praktyki PPP - edycja 2009”.

Obecnie Gmina Miejska Kraków poszukuje partnera prywatnego do wspólnej realizacji kolejnego etapu inwestycji.
Realizacją III etapu "Rozbudowy Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna" - przedsięwzięcia inwestycyjnego o wartości około 36 mln złotych, jakim jest budowa internatu-hotelu, zajmuje się w imieniu Gminy Miejskiej Kraków działający od 1 stycznia 2009 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej (ZIS).


"Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna" jest jednym z czterech zwycięskich projektów w tegorocznej edycji konkursu Dobre Praktyki PPP na najlepsze przedsięwzięcie publiczno-prywatne. Wraz z pozostałymi zostanie zaprezentowany na Forum Inwestycyjnym, które odbędzie18 listopada 2009 r. w Centrum Informacyjnym Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej