Nowy dworzec za trzy lata?

2009-08-27 15:29

Spółka PKP podała informacje dotyczące projektu budowy nowego dworca kolejowego w Krakowie.

Prace nad tym przedsięwzięciem trwają od 2008 r. Na chwilę obecną PKP uzyskały decyzję o inwestycji celu publicznego, pozwolenie na budowę i inne wymagane prawem decyzje oraz posiadają studium wykonalności.

Generalnym projektantem jest Agencja Architektoniczna Centrum z Krakowa. Aktualnie w fazie końcowej znajduje się realizacja projektów wykonawczych, specyfikacji technicznych i przedmiarów robót, które dla wyboru wykonawcy robót budowlano-montażowych oraz wykonawcy nadzoru inwestorskiego są ostatnim etapem technicznym dla przygotowania dokumentacji przetargowych.

Do końca 2009 roku ma zostać wyłoniony podmiot prowadzący nadzór inwestorski oraz generalny wykonawca prac budowlanych. Roboty mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2010 roku. Dokładny termin ich rozpoczęcia będzie znany po podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą.

Modernizacja dworca jest współfinansowana ze środków UE (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko). Budżet projektu wynosi 119 mln zł  (netto) w tym środki UE 88 mln zł. Budowa nowego dworca ma zakończyć się w I połowie 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej