Noworoczne fajerwerki na placu budowy

2012-12-28 15:15
Bydgoszcz
Autor: Firma Gotowski Estakada i nowy most połączy ulice Wojska Polskiego i Ogińskiego

Tak ma zamiar powitać Nowy Rok 2013 miasto Bydgoszcz. O północy 31 grudnia, przy największym placu budowy w mieście odbędzie się pokaz sztucznych ogni, które będą oświetlać budowany most i estakadę Trasy Uniwersyteckiej budowane m.in. przez firmę Gotowski.. 

Sztuczne ognie w tym miejscu zaplanował Urząd Miasta w Bydgoszczy, dumny ze swoich inwestycji. Na nowo budowanym przez Firmę Gotowski moście nad Brdą zakończono niedawno montaż jednej z dwóch podków tworzących nietypowy, wysoki na 70 metrów pylon w kształcie dwóch przenikających się podków. W operacji tej wykorzystano jeden z największych dźwigów kratowych w Polsce, czyli 600-tonowego „Herkulesa” na gąsienicach. Niektóre elementy pylonu ważą bowiem 130 ton. Montaż ostatnich elementów drugiej podkowy zaplanowano na przełom stycznia i lutego. To pierwsza taka konstrukcja w Polsce. Most na jesieni 2013 roku powinien połączyć obie części budowanej równocześnie estakady, czyli ulice Wojska Polskiego i Ogińskiego.

Inwestorem inwestycji, które zostaną oświetlone przez sylwestrowe fajerwerki jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, zaś wykonawcą konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź (lider) i partnerzy Firma Gotowski z Bydgoszczy i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kobylarni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej